تاریخ ارسال : ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۲۰:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کارگران بی یار و یاور مازندران!

ساری- شلمچه نیوز(شعبان وفایی نژاد)؛ در این استان دلاور خیر مظلوم خط شکن در ۸ سال دفاع مقدس که کارگران شریف هم در دوران انقلاب هم بعد از پیروزی انقلاب و طی ۸ سال دفاع مقدس دوران سازندگی نقش بسیار ارزشمندی داشتند و بیشتری شهدا / جانبازان و حماسه سازان هم تقدیم انقلاب اسلامی نمودند اما هیچگاه در کنار خود یار و یاوری در دفاع از حق و حقوقشان احساس نکرده اند و همواره برآنان جفا و نامهربانی شاید جمله ای زیبا و واقعیتی مطلق حق مطلب را ادا کند در حق آنها جفا و خیانت شده است .

هیچ یک از متولیان امور دفاع از حق و حقوق کارگران در مازندران نمی توانند ادعا کنند که به وظیفه خود عمل کرده اند نه تنها عمل نکرده اند بلکه همواره علیه کارگران و در کنار صاحبان قدرت و شهرت قرار داشته و کارگران را یکه در برابر مشکلات روزگار رها کرده و آنانی که دم از دفاع از حق و حقوق کارگران می زنند دروغگویی بیش نیستند .

همه هیاهو و جنجال آنها تنها یک ابراز برای بقای خودشان در جایگاه تشکیلاتی است که از آن حق و حقوق دریافت می دارند و صاحبان قدرت و شهرت علیه کارگران میتینگ های تبلیغاتی برپا می سازند .

امروز کارگران ما فنا شده اند و اگر میتینگی در همین استان تحت عنوان کارگران برپا می شود عده ای از بازنشستگان هسند که با کارگردانی جمعی از مسئولین نمایش برپا می کنند .

بسیاری از کارخانجات کارگران مازندران ماهها است که حق و حقوق کارگران خود را نداده اند و اما در همین کارخانجات مدیرانی حضور دارند که حقوق های چند ده میلیونی درماه دریافت می کنند اما شعار ورشکستگی سر می دهند .

آقای رئیس جمهور / آقای نمایندگان مجلس و نماینده ولی فقیه / فرمانداران و شهرداران، پاسخ شما در برابر کارگرانی که چند ماه از حقوقشان خبری نیست چه می تواند باشد ؟ آیا این بی توجهی خروجی منفی نابودی زندگی آنها را در پی ندارد ؟

به هر حال نگارنده از بازکردن بیشتر موضوع احساس شرم دارد که چه عواقب بدی می تواند ۴ ماه عقب افتادگی حقوق یک کارگر برای خانواده ی وی داشته باشد اما این سوأل همواره مطرح است که اگر بودجه لازم برای پرداخت به موقع حقوق کارگران نیست چطور ممکن است که مجهزترین استخر و سونای خاور میانه را برای تأمین اوقات فراغت اهل و اعیال و نورچشمی ها احداث می کنند .

هان ای مسئولین سری به زندگی امور اقتصادی مدیران کارخانجاتی که کارگران آن حقوق نگرفته اند بزنید هر روز بر مال و ثروت آنها افزوده می شود اما زندگی کارگران ضعیف تر از گذشته ؛ آقایان برخی از نمایندگان که در جلسات تشریفاتی و تبلیغاتی کارگران سوگلی محفل کارگری می شوند شما تنها در برابر گرفتن مجوز جذب تعدادی از کارگران جدید و نورچشمی شهامت و شجاعت و جسارت دفاع از حق و حقوق دیگر کارگران مظلوم استان ما را ندارید و قیمت برخی از نمایندگان مجلس در تصمیم گیری و تصمیم سازی کارگران کاملاً مشخص است .

اداره کل کار و امور اجتماعی استان چرا این کارگرانی که ماهها حقوق و مزایای آنها پرداخت نشده را مورد توجه قرار نمی دهند .

چرا تشکیلات خانه کارگری استان به داد کارگران مظلوم نمی رسند و تصاویر یادگاری صاحبان قدرت و شهرت حلال مشکلات کارگران نیست ؛ آیا از خود پرسیده اید که چه دفاعی از حق و حقوق کارگران شده و اقدامات عملی شما چه بوده است .

در یکی از کارخانجات استان مازندران ، کارگران در فقر کامل به سر می برند و کارفرماها در نعمت و حیف و میل ، بی توجهی به کارگران دارند و باید از این مسئول سوأل کرد آیا یک لحظه می توانید جای آن کارگری قرار بگیرید که حتی برای تهیه یک قرص نان باید دست گدایی دراز کند .

بهر حال با یادآوری تنش ها و تبعات اجتماعی عدم پرداخت حق و حقوق کارگران این گزارش را به پایان می برم اما  قضاوت را بر عهده افکار عمومی و شما خوانندگان گرامی این گزارش می گذاریم و بیشتر از این موضوع را واکاوی نمی کنیم چرا که ممکن است متهم به بدبینی شویم .

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24757

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.