تاریخ ارسال : ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کارگروه منطقه ای کنترل کیفیت آب آشامیدنی کشور در ساری برگزار شد

کارگروه منطقه ای کنترل کیفیت آب آشامیدنی کشور به میزبانی شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران در  محل تصفیه خانه فاضلاب ساری برگزار شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس محمودی معاون بهره برداری شرکت در این کارگروه با بیان اینکه چاه هاو چشمه سارها عمده ترین محل تامین آب شرب مشترکین استان مازندران می باشد، گفت:   ۱۵ درصد سطح این استان قابلیت برداشت آب برای شرب دارد که عمدتا در حاشیه ارتفاعات قرار دارد.

وی، با اشاره به وجود ۵۷۷ هزار مشترک آب در این استان ادامه داد: یکهزار کیلومتر خط انتقال و ۷هزار کیلومتر طول شبکه آبرسانی در مازندران احداث شد.

_MG_0144

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، با اشاره به جمعیت سه میلیونی استان و وجود بیش از ۶۰۰ هزار جمعیت غیر دایم و افزایش سه برابری جمعیت در ایام تابستان اظهار داشت: در فصل تابستان جمعیت مهاجر و گردشگر در این استان افزایش می باید که این امر منجر به کاهش افت فشار و یا قطع آب می شود.

مهندس محمودی، ضمن بیان اینکه ۳۰ درصد از تاسیسات آبرسانی در استان فرسوده و مستهلک است، تصریح کرد: پدیده خشکسالی، کاهش ۶ درصدی بارندگی و ۴۶ درصدی آورد رودخانه ها، برداشت بی رویه از بستر رودخانه ها، عدم آموزش در  مدیریت مصرف و قیمت ناچیز آب بها از مهمترین دلایل کمبود آب می باشد.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، اجرای طرح ایمنی آب به صورت پایلوت در ساری و همزمان در ۱۵ شهرستان مازندران و اجرای مطالعات جامع آب شرب از طریق زونهای ۹ گانه در سطح استان در افق ۱۴۲۰-۱۴۴۰ را از جمله برنامه های تامین پایدار آب عنوان کرد.

وی، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت اجرای طرحهای فاضلاب در این استان، گفت: ۱۸۷هزار نفر تحت پوشش فاضلاب قرار دارند که میزان برخورداری مردم مازندران از طرحهای فاضلاب کمتر از ۱۰ درصد می باشد.

مهندس محمودی، جاری سازی انشعاب فاضلاب را یکی از راههای افزایش کیفیت آب دانست و گفت: امکان نفوذ فاضلاب به درون سفره های آب زیرزمینی وجود دارد.

علی معزی مدیر کنترل کیفی آب آشامیدنی شرکت آبفاشهری مازندران نیز در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص کیفی سازی آب  و اجرای برنامه ایمنی آب که در راستای کاهش ، پیشگیری و جلوگیری از عواملی که سلامت آب را تهدید می کند در ساری و سایر شهرستانهای استان درحال اجراست،  ارایه داد.

گفتنی است در این کارگروه که مدیران کنترل شرکتهای آبفا و آبفار استانهای تهران، البرز، قم، قزوین، سمنان و مازندران حضور داشتند، مشکلات و چالشهای پیش روی کیفیت آب در سیستمهای آبرسانی و راهکارهای برون رفت از این مشکلات به صورت کوتاه مدت و بلند مدت در استانهای مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23263

برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.