تاریخ ارسال : ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کامبوزیا پرتوی: باید به سینمای کودک به عنوان خوراک فرهنگی نگاه شود

کامبوزیا پرتوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به سینمای کودک اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های سینمایی کار خوب و بزرگی است که سبب به وجود آمدن شور و اشتیاق خاصی برای تماشاگران می‌شود و به فیلم‌ها باید به عنوان خوراک فرهنگی نگاه کرد.

وی افزود: سینمای کودک و نوجوان ما هم‌اکنوننیاز مبرم و ویژه‌ای به تولید دارد؛ مدیران سینمایی باید از تولید در سینمای کودک و نوجوان حمایت کنند تا سینمای کودک و نوجوان به روزهای درخشان خود برگردد و به جایگاهی که در نطر گرفته شده برسد.

کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون ایران گفت: زیرا فیلم‌های کودک و نوجوان در کشور به عنوان خوراک فرهنگی محسوب می‌شوند که تاثیر گذرای آموزشی و تربیتی در خود دارند و ذهن آن‌ا را رشد می‌دهد.

وی تصریح کرد: فیلم‌های امروزی از جلوه‌های ویژه خوبی برخوردار است و فیلم‌هایی که سال‌های قبل ساخته شده بود به این شکل نبود اما با این حال آن‌ها مفاهیم عمیق‌تری به مخاطب و کودک القا می‌کرد.

پرتوی بیان کرد:  اگر سینمای کودک و نوحوان توسط مسئولان اهمیت داده شود و حمایت شود کارگردان برای کودکان فیلمش را بسازد، شرایط تغییر کرده و بهبود پیدا می‌کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55819

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.