تاریخ ارسال : ۰۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش حوادث ترافیکی با رعایت موارد ایمنی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ؛ دکتر فرزین خشنودی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی که به مناسبت روز جهانی یادواره قربانیان حوادث ترافیکی سخن می گفت : ضمن گرامیداشت روز جهانی یادواره قربانیان حوادث ترافیکی ، بر لزوم توجه جدی به بحث حوادث ترافیکی و ضرورت بکارگیری حداکثر ظرفیت تمامی نهادها و سازمان های مرتبط در این مقوله در جهت کاهش آسیب پذیری کشور، تاکید کرد.
دکتر  خشنودی افزود: حوادث ترافیکی در کشور ما در رده اول علت  بیماری ها قرار دارد به این معنا که پیامدهای آسیب زای اجتماعی، روانی، اقتصادی و … حوادث ترافیکی باعث تحمیل هزینه های سنگین برای جامعه، خانواده و خود فرد مصدوم و همچنین نظام سلامت کشور می گردد.
وی تصریح کرد: با توجه به آمار موجود حوادث ترافیکی علت اول مرگ افراد در گروه سنی ۲۹-۱۸ سال و دومین علت مرگ در گروه سنی ۵۹-۳۰ سال که در حقیقت دو گروه اصلی جمعیت فعال کشور هستند، می باشد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: با توجه به وضع موجود برنامه ریزی و اقدامات جدی و اساسی باید مورد توجه کلیه آحاد جامعه و مدیران و مسئولین قرار گیرد تا از هدر رفت این منابع غیرقابل بازگشت هرچه بیشتر جلوگیری  شود.
وی بیان کرد: قطعاً آگاه سازی، حساس سازی و ارائه آموزش علمی و هدفمند آحاد جامعه نقش به سزایی در کاهش آسیب های ناشی از حوادث ترافیکی خواهد داشت.
دکتر خشنودی گفت: از طرفی سرمایه گذاری منابع دولت و سایر نهادها در این زمینه قطعاً از پرداخت هزینه های آتی این آسیب ها کمتر خواهد بود.
انتهای پیام / ف


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30962

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.