تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش خوددرمانی ها با مساعدت نرم افزار های پزشکی

ولی مشکل از جای آغاز می‌شود که زیادتر این معلومات نامطلوب، ناقص و حتی زیان‌بار هست و به گفته بزرگی، متاسفانه در ایران ۸۰ میلیون دکتر وجود دارد، زیرا هر فردی در زمان بیماری تجویزهای خانگی عرضه می‌دهد که یکی از نشانه‌های آن پُر شدن یخچال‌ منازل از دوا هست.

براین حسب چند سالی هست که "پزشکی از راه دور" طرح شده هست، «پزشکى از راه دور» یا «تله‌ مدیسن» یکى از دستاوردهاى قرن بیست و یکم هست. « «تله مدیسن» یعنی استفاده از فناورى معلومات و ارتباطات به منظور عرضه خدمات دکتری و تندرستیی.

گرچه دکتری از راه دور تاکنون نتوانسته هست جای مراجعه حضوری و معاینه را بگیرد اما شاید مساعدتی باشد به منطقه های دور افتاده‌ای که تعداد پزشکان متخصص در آنها کم هست و یا حتی برخی از تخصص‌ها در آن منطقه های یافت نمی‌شوند.

مشاوره، تعلیم، تصویربردارى و حتی جراحى از راه دور از دیگر کاربردهای دکتری و تندرستی الکترونیک هست.

سال‌های موخر نرم‌افزارهای متمایزی در حوزه اپلیکشن‌های دکتری فعال شده‌اند که تاکنون نوپا بوده که الان در حدود ۸ نرم افزار دکتری در حال ترقی سرویس‌دهی خود در حوزه خدمات دکتری می باشند که یکی از این نرم‌افزارها "اپلیکیشن هاسپیتل" هست.

در این ارتباط یکی از فعالین اپلیکیشن‌های دکتری خانم دکتر "گلرخ داوران پور فرد" هست که در مورد این اپلیکیشن‌پزشکی به تسنیم توضیح می‌دهد: در حال حاضر ۵۸ دکتر در "هاسپیتل" فعال می باشند که می‌توان هر ساعتى از شبانه روز و از هر جایى در ایران با آنها ارتباط گرفت. تندرستی عمومی، روانپزشکی و تندرستی روان، مامایی و تندرستی بارداری، تندرستی کودکان و نوزادان، دندانپزشکی و تندرستی دهان علاوه بر این طب فیزیکی و ورزش از دسته‌بندی‌های فعال این برنامه هست.

وی ادامه می‌دهد: ارتباط در این برنامه بدین صورت هست که مریض بعد از انتخاب دکتر از مسیر نرم افزار درخواست ارتباط می‌دهد و همان لحظه نرم افزار به وی و علاوه بر این به دکتر زنگ می‌زند و تماس‌ها را به هم وصل می‌کند تا مکالمه تلفنی انجام گردد.

دکتر مشاور منحصرا می‌تواند در مواردى که لازم باشد مریض را به مراجعه فورى یا پیگیرى تشویق می‌کند.

این دکتر معتقد هست استفاده از اپلیکیشن‌های دکتری می‌تواند تاثیر مثبتی در کاهش خوددرمانی‌ها در جامعه دارا باشد، خوددرمانی‌هایی که‌ زیان‌های بسیاری بر بیماران  و علاوه بر این نظام تندرستی کشور وارد می‌کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78192

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.