تاریخ ارسال : ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش دو درصدی مراجعان نزاع مازندرانی ها در چهار ماه

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: در مدت چهار ماه سالجاری۷ هزار و ۸۳۱ مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، دودرصد کاهش یافته است که از تعداد ۵ هزار ۲۷۷ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

۵

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، دکتر عباسی با بیان از کل مراجعین نزاع در این مدت ۵ هزار و ۲۷۷ نفر مرد و ما بقی زن هستند افزود :در این مدت شهرهای ساری و میاندرود با هزار ۵۴۲، بابل با ۹۷۲و آمل با ۸۲۵ نفربیشترین و شهرهای فریدونکنار با ۱۳۴ و سوادکوه با ۱۴۷ کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته اند.

وی با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود. این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23985

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.