تاریخ ارسال : ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش چهار درصدی کشته شدگان موتور سوار در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تعداد کشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافیکی در چهار ماهه سالجاری را  ۵۰نفر( ۴۸ نفر مرد و ما بقی زن ) اعلام کرد و افزود: که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش داشت.

ارسال
به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان دکتر علی عباسی با بیان اینکه تعداد ۷۸ درصد از فوت شدگان در محور برون شهریی و راه روستایی و ما بقی در محور درون شهری به وقوع پیوست ، تصریح کرد: ساری با تعداد ۷ نفر ، جویبار ، بابل و بهشهر هر کدام با ۵ مورد بیشترین و  نور ، عباس اباد ،نوشهر ، گلوگاه و رامسر هر کدام با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتور سوار را دارند.

تیر ماه بیشترین فوتی

عباسی با بیان اینکه ۸۴ درصد از فقوت شدگان راننده موتور هستند افزود :بر اساس آمار بیشترین فوتی در تیر ماه با ۱۴ فوتی و بعد از آن اردیبهشت با ۱۳  ، خرداد با ۱۲ و فروردین با ۱۱ مورد به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند .

به تفکیک سن متوفیان

وی خاطر نشان کرد: بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار۳۸ فوتی است و بعد از آن گروه سنی ۱۱ تا ۲۴سال با ۲۰ فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.

عباسی با اشاره به اینکه تعداد ۲۰۵ نفر چهار ماهه سالجاری در تصادفات رانندگیکشته شدند که ۲۴ درصد آن مربوط به موتور سوار ها  هست ،افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در چهار ماهه ماهه سالجاری بوده که امید می رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23505

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.