تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بودجه صدا و سیما در لایحه ایده ای دولت

سیداحسان قاضی زاده هاشمی در صحبت با خبرنگار مهر، با اشاره به وضع اعتبارات سازمان صدا و سیما در لایحه ایده ای دولت برای بودجه ۹۷ گفت: قسمت ۷ دهم درصدی صدا و سیما از بودجه عمومی کشور که مصوب برنامه ششم توسعه بوده، در این لایحه رعایت نشده، به شکلی که رسانه ملی با حدود ۹۰۰ تا یک هزار میلیارد تومان کاهش بودجه برای سال آینده رو به رو هست.

وی اضافه کرد: محل جایگزینی هم برای این کاهش بودجه صدا و سیما حدس نشده، در حالی که دولت باید برای این مسئله یک تدبیر عاجلی داشته باشد؛ در غیر اینصورت، اگر در صحن مجلس اعتراضی نسبت به این مسئله گردد نیازمند دوسوم رای نمایندگان می باشد چون که در تضاد برنامه ششم هست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد دلیل این کاهش بودجه صدا و سیما در لایحه دولت تصریح نمود: دلیل این مسئله را باید از دولت سؤال کرد و ما توان نداریم قضاوت صریحی کنیم، اما آنچه مشخص هست این هست که همین اکنون هم صدا و سیما با تنگناهای بودجه ای زیادی رو به رو هست.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه پیشنهاداتی به عنوان جایگزین این مسئله و برای جبران این کسری به کمیسیون تلفیق بودجه عرضه گردید، گفت: باید حوصله کنیم تا نگاه کنیم سر انجام در صحن مجلس چه رخدادی برای بودجه صدا و سیما می افتد.

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما اضافه کرد: این کار به شکلی افت کیفیت آنتن و واگذار کردن عرصه رسانه ای به رقبا می باشد و منتج به تقویت شبکه های خارجی و خارجی خواهد گردید؛ همچنین، کاهش بودجه صدا و سیما به این میزان، منتج به ایجاد مفسده در ارتباطات میان دولت و رسانه ملی خواهد گردید چون که صدا و سیما به سبب تنگناهای مالی مدام در اختیار دولت می باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83863

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.