تاریخ ارسال : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش ۱۳ درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

در فروردین ماه امسال تعداد ۴۹ نفر (۴۱مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳درصد کاهش داشت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با اشاره به کاهش  ۲۹ درصدی تلفات حوادث رانندگی در  محور برون شهری تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۳۰ مورد و پس از آن به ترتیب محور درون شهری با ۱۴ و راه روستایی با ۱۵ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

 

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های نوشهر با ۱۰، بابل با ۷ و ساری با ۵ مورد در رتبه بعدی قرار دارند.

رانندگان بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۱۶ نفر از افراد راننده ،و بعد از آن عابر ، موتورسوار و سرنشین هر کدام با ۱۱ مورد فوتی به ثبت  رسید.
افزایش ۷ درصدی مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در فروردین ماه امسال، هزار و ۳۲۱ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد کاهش داشت .

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17003

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.