تاریخ ارسال : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش ۲۰ درصدی مخاطبین سینماهای کشور

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از سنندج ؛محمود کاظمی مدیرعامل موسسه بهمن سبز در سنندج صبح امروز در پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری در سنندج، گفت: چهار سال از فعالیت این انجمن می‌گذرد و در طول این چهار سال اقدامات خوبی توسط این موسسه انجام شده است.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز افزود: اخلاق‌مداری رکن اصلی این مجموعه است و اخلاق جایگاه والایی در دین اسلام دارد و باید بکوشیم این مهم را سرلوحه کاری خود قرار دهیم.

وی به گزارش شلمچه نیوز به نقل از عملکرد چهار سال موسسه بهمن سبز اشاره کرد و گفت: هدف اصلی ما از تشکیل این موسسه سبز کردن تمام سینماها در سراسر کشور است.

 مدیرعامل موسسه بهمن سبز درآمد ۶ ماهه امسال سینماهای حوزه هنری را ۱۴۲میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این رقم در سال ۹۲ حدود ۴۲ میلیارد تومان بود.

به گفته وی، در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار نفر مخاطب سینماها بوده‌اند که در کل کشور حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

کاظمی با بیان اینکه تعداد سینماها در طول ماموریت این موسسه از ۶۵ سینما به ۹۴ سینما افزایش یافته است، گفت: ظرفیت سالن در سال ۹۲ حدود ۲۷ هزار و ۴۶۲ نفر بود که این آمار در سال ۹۶ به ۴۶ هزار نفر رسیده است.

وی ساماندهی منابع انسانی را یادآور شد و گفت: جذب نیروهای کارآمد و تحصیل کرده و جایگزین کارکنان بیسواد، کم‌سواد و بی‌انگیزه، برگزاری ۸ دوره کارگاه آموزشی، نشست‌های تخصصی و تبادل تجربه برای مدیران سینما و امور سینمایی استان‌ها انجام شده است.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز گفت: در حال حاضر ۳۴۳ نیرو در این موسسه فعالیت دارند که ۵ نفر فوق‌لیسانس، ۶۲ نفر لیسانس و ۱۸۹ نفر دیپلم هستند.

وی انتشار دو کتاب، ساخت تیزر بازسازی سینماها، تولید بیش از ۲ هزار خبر در فاصله سال ۹۲ تا ۹۶ و راه‌اندازی صفحه اینستاگرام را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تمام سینماهای کشور به سیستم نمایش دیجیتال مجهز است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69491

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.