تاریخ ارسال : ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۲۰:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش ۴۳ درصدی خودکشی با قرص برنج

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران گفت: درنه ماهه سالجاری تعداد ۳۹نفر در مازندران به علت استفاده از قرص برنج جان خود را ازدست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش۴۳ (چهل و سه)درصدی داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، علی عباسی اظهار کرد: از ۳۹ نفر فوتی‌های ناشی از قرص برنج در نه (۹) ماهه سالجاری ، ۲۵نفر متاهل و مابقی مجرد هستند.

ایشان با اشاره به آمار این اداره کل که از مجموع ۳۹ نفری که ‌ جان خود را از دست دادند، ۲۴ نفر مرد و ما‌بقی زن هستند تصریح کرد :بیشترین آمار خودکشی با قرص برنج در سنین ۵۱ الی ۶۰ با یازده مورد هستند.

وی اظهار کرد: بیشترین آمار فوتی ناشی از مصرف قرص برنج در شهرستان‌های بابل با ۹،ساری با۸مورد ثبت شده است‌.

berenj_l_15912

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام اینکه در همه ماههای سال مرگ و میر ناشی از مصرف قرص برنج در استان وجود داشت افزود : فروردین ،اردیبهشتو شهریور هر کدام با ۷ مورد بیشترین و مهر و آذر هر کدام با یک مورد فوتی کمترین ماه‌هایی بود که در آن خودکشی با قرص برنج اتفاق افتاد.

‌این مقام اجرایی استان ضمن قدردانی از اطلاع رسانی اصحاب رسانه   در آگاهی ، پیشگیری و کاهش این آمارخاطر نشان کرد: اعمال محدودیت‌های جدی تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیز برخورد با توزیع کنندگان آن و بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده‌ها، جان خود را به خطر می‌اندازند، مورد تاکید است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10085

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.