تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاهش ۹درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از کاهش نه (۹) درصدی مرگ و میرناشی از تصادفات رانندگی درمهر ماه سالجاری نسبت به زمان مشابه آن در سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، دکتر علی عباسی تعداد افراد کشته شده بر اثر تصادف در مهر ماه سالجاری را ۵۸  نفر (۴۰ مرد و ما بقی زن) اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به مشابه سال قبل نه (۹)در صد کاهش داشته است.ایشان تصریح کرد : از این تعداد ۳۸ نفر برون شهری ، ۱۹ نفر درون شهری و یک نفر راه روستایی هستند.

بیشترین و کمترین شهرها

شهرهای ساری و میاندرود با ۱۱، آمل با ۸ ، بابل با ۶ بیشترین و شهرهای رامسر ،گلوگاه و جویبار بدون فوتی در آن به ثبت رسید.

وضعیت متوفی

عباسی در خصوص وضعیت متوفیان گفت : از این تعداد اعلام شده ۲۴ مورد عابر ،۱۳ مورد موتور سوار ،۱۲ مورد سرنشین ، ۸ مورد راننده و یک مورد هم دوچرخه سوار هستند.

افزایش ۵ (پنج) درصدی مصدومان تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی استان در ادامه از افزایش  پنج درصدی مصدومین ناشی از تصادفات نیز خبر داد و افزود: تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی در مهرماه سالجاری تعداد هزار ۳۶۶ نفر می باشد که این رقم درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش داشت .

بیشترین مراجعین مربوط به شهرستان ساری و میاندرود با تعداد ۲۷۱ نفر ، بابل با ۱۸۸ و آمل با ۱۴۴ مورد و  کمترین آمار مربوط به شهرستان فریدونکنار با تعداد ۲۱نفر می باشد .این مقام اجرایی استان یادآور شد : دستگاه های اجرایی می توانند در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند . پایان پیام

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=29861

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.