تاریخ ارسال : ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کاپ قهرمانی کشتی تهی از داعیه گردید/مدیریت تشریفات با بی سر و صدا

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، در روزهای ۲۱ و ۲۲ دی ماه سال جاری شهر سریش آباد شهرستان قروه میزبان مسابقات کشتی آزاد روستایی و عشایری قهرمانی کشور در رتبه سنی نوجوانان بود.

اما با این حال سطح مسابقات در حدی بود که رضایت مسئولین کشوری و شرکت کنندگان را بهمراه داشت.

سالن هزار و ۲۰۰ نفری سریش آباد با امکانات مناسب سبب شد که نماینده فدراسیون کشتی پیگیر میزبانی مستمر این شهر برای مسابقات بعدی باشد.

از سویی دیگر غلامرضا طاهرخانی کشتی گیران کردستان و سریش آباد را دارای پتانسیل های خوبی دانست و در اظهار کرد و گو با خبرنگار مهر خواستار توجه زیادتر به این ورزشکاران گردید. به گفته وی کشتی به عنوان ورزش اول کشور مطرح هست و باید در استان هایی مثل کردستان که قدمتی طولانی در این رشته دارد برای توسیع آن کار کرد.  

 گفته های این عضو شورای داوری در حالی استعداد اجرا دارد که مسئولین مربوط در همه جا چراغ های داعیه را برای ورزشکاران روشن کنند. به عنوان مثال در مسابقات کشوری هنگامی جوایز با احتیاج ورزشکاران تطابق ندارد و به جای افزودن شادی آنان تعجب شان را نشانه می رود چه طور میتوان انتظار آینده ای روشن برای خودشان داشته باشند؟

پاداش ای نامشخص

« به عنوان مثال در مسابقات کشوری هنگامی جوایز با احتیاج ورزشکاران تطابق ندارد و به جای افزودن شادی آنان تعجب شان را نشانه می رود چه طور میتوان انتظار آینده ای روشن برای خودشان داشته باشند؟«جایزه شون خوبه ولی این مشخص نیست کاپه یا جا شکلاتی؟» یکی از ورزشکاران پیروز با تعجب از پاداش دریافتی اش می گوید و معتقد هست ای کاش یه چیزی میدادن که لااقل کاربرد داشت برامون.

یکی دیگر از ورزشکاران هم ضمن اعتراض از بی نظمی در چیدمان جوایز می گوید: «حتی لوح تقدیرها هم بدون جلد بود و این برای مسابقه ای در سطح کشوری خوب نیست».

اعتراضات این ورزشکاران در حالی گفته می گردد که تمامی مسئولین استانی و کشوری از کیفیت خوب مسابقات حرف اظهار کردند اما از نحوه انتخاب جوایز و مدیریت صحیح برای تزئین آنان کسی حرف نگفت و توجهی نداشت.

تمامی کارشناسان ورزشی همیشه ایجاد داعیه در میان ورزشکاران بویژه نسل جوان را با اهمیت می دانند و این در حالی هست که ضمن اهتمام بر آن اما همیشه چنین مساله ای در حاشیه قرار می گیرد.

در مسابقات کشتی روستاییان کشوری در رتبه سنی نوجوانان برای جوایز یکی از صنعت های سنگی سریش آباد انتخاب شده بود. محصولی که اگر چه برای آن زحمت بسیار کشیده شده هست اما باید این سؤال را سؤال کرد که آیا این صنعت های دستی آن هم بدون مشخص نبودن نوع کار برای این مراسم مناسب بود یا نه؟

محصولی که اگر چه برای آن زحمت بسیار کشیده شده هست اما باید این سؤال را سؤال کرد که آیا این صنعت های دستی آن هم بدون مشخص نبودن نوع کار برای این مراسم مناسب بود یا نه؟مراسمی که با سطح بالا و تأیید شده از سوی داوران کشوری برگزار گردید به چه سبب کاپ های جوایز باید با جاشکلاتی یکی دیده گردد؟ این سؤالی هست که اکثریت ورزشکاران و مربیان از خود می پرسیدند. سؤالی که خبرنگار مهر

علاوه بر این لوح های تقدیر هم بدون جانمایی شایسته ای تنها در یک کاور به دست ورزشکارانی داده گردید که قطعاً در استان و شهر خود در پی واکاوی مسایل خواهند رفت و این سؤال را خواهند سؤال کرد که هزینه تهیه جلد برای لوح های تقدیر مگر چقدر میشد؟

تشریفاتی ضعیف

تمامی این موضوعات بنا بر گفته های «نادر جمشیدی» کارشناس ورزشی توان دارد به هویت ورزش استان آسیب وارد کند. قسمتی از کیفیت مسابقات به انتخاب و چیدمان جوایز هست که اگر نظارت کننده دقیقی بر مدیریت تشریفات مسابقات وجود داشت چنین رخدادی نمی افتاد.

به گفته وی مدیریت تشریفات مسابقه خوب بود اما در کمال تأسف نظارت ضعیف انجام شد، البته قسمتی از این ناتوانی به تخصص نداشتن مسئولین تشریفات برای برپایی چنین برنامه هایی هست که خود جای بحث دارد.

جمشیدی علاوه بر این به تعداد مداخله های بسیار در برپایی مسابقه اشاره نمود و اظهار کرد: هنگامی چنین مسابقاتی در سطح ملی اجرا می گردد دلیلی ندارد هرکسی خود را متولی کار بداند. شما در مسابقات سریش آباد اگر دقت می کردید یک طرف شهرداری متولی بود، یک طرف کارگاه های مصنوعات سنگی، یک طرف شورای شهر، یک طرف اداره ورزش و جوانان و یک طرف فعالین مدنی و هر فرد و نهادی خود را متولی کار می دانست و این روند برای یک مسابقه در این سطح تا حدود بسیاری دلواپس کننده هست

شما در مسابقات سریش آباد اگر دقت می کردید یک طرف شهرداری متولی بود، یک طرف کارگاه های مصنوعات سنگی، یک طرف شورای شهر، یک طرف اداره ورزش و جوانان و یک طرف فعالین مدنی و هر فرد و نهادی خود را متولی کار می دانست و این روند برای یک مسابقه در این سطح تا حدود بسیاری دلواپس کننده استجمشیدی با اظهار اینکه دلیلی ندارد برای یک کار همه خود را نشان دهند، اضافه کرد: درست هست که همه عواملی که اسم بردم در برپایی این مسابقه دخیل بودند اما لزومی نداشت خود را وارد مراحل عملی و اجرایی کار کنند.

وی با انتقاد از نحوه انتخاب جوایز و بی توجهی به تزئین آن اظهار کرد: اگر پاداش توسط مسئولین کشوری تدوین شده که باید افسوس خورد به حال جامعه ورزشی و از سویی دیگر اگر جوایز توسط مسئولین استانی و شهرستانی انتخاب شده باید سبب این کار را سؤال کرد.

این کارشناس ورزشی معتقد هست معرفی صنعت های دستی منطقه به کشور در چنین شرایطی خوب و پسندیده هست اما نه به این شیوه و با این تدبیر، لکن همیشه در کنار جوایز کلیدی صنعت های دستی داده می گردد نه به عنوان پاداش کلیدی و مشکل کار در این فاز خواهد بود.

وی در ادامه اموزش تشریفات ورزشی بر طبق استانداردهای ملی و بین المللی را خواستار گردید و تصریح کرد که پیشرفت ورزش استان زمانی حاصل می گردد که همه واقعاً برای رسیدن به توسعه ورزش کار کنند نه خودنمایی در ورزش.

باتوجه به آنچه گفته گردید باید دید مسئولین ورزشی استان کردستان چه نمره ای به نحوه مدیریت تشریفات مسابقه می دهند و آیا جوابی در مقابل اعتراضات صورت گرفته دارند؟ اعتراضاتی که شاید به گفته خیلی از اشخاص نادیده گرفته گردد ولی قطعاً در ذهن ها باقی مانده و بر روی تاریخچه منطقه اثرگذاری منفی خواهد گذاشت.  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83100

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.