تاریخ ارسال : ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کتاب «تئاتر و سینما در ایران و جهان» منتشز شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، این کتاب که به «بررسی تاریخ و زمینه های شکل گیری تئاتر و سینما در ایران و جهان» پرداخته، در ۱۲ فصل تنظیم شده و در نگارش و تدوین آن، کوشش شده آن دسته از مطالبی که بیشتر از سایر مورد ها با فرهنگ رابطه وثیق و مستقیم دارند، مورد اشاره قرار گیرند.

تنوع آیین ها و نمایش های ایران در قیاس با سایر کشورها بی مثل است».

در فصل اول با عنوان «تئاتر در جهان» ضمن اشاره هایی به خاستگاه های تئاتر در نقاط متفاوت جهان، جداگانه به اظهار ریشه ها و خاستگاه های هنرهای نمایش در ادوار متفاوت تاریخ در نقاط و کشورهای مکرر پرداخته شده هست. فصل دوم به معرفی «انواع نمایش های ایرانی و بعضی آیین های مربوط به تقلید» و فصل سوم نیز به معرفی «برخی آیین های مربوط به عزاداری محرم» اختصاص یافته هست. در فصل چهارم مبحث «رقص ها و حرکات فیزیکی و نمایشی» و در فصل پنجم مبحث «برخی آیین های مربوط به سوگ در ایران» مورد توجه قرار گرفته هست. فصل ششم به معرفی انواع «نمایش های فردی» اختصاص یافته هست. فصل هفتم دربرگیرنده معرفی انواع «بازی های متداول در ایران» و فصول هشتم و نهم نیز دربردارنده «هنرهای نمایشی مربوط با اقوام و مناسبت های ملی- محلی» و «تئاتر نمایشی» هست.

در فصل دهم کتاب، «تاریخ سینما در جهان»؛ در فصل یازدهم «تاریخ سینما در ایران» و در فصل انتهایی کتاب نیز مبحث «مباحث علمی مربوط با سینما» طرح شده هست.

کتاب «تئاتر و سینما در ایران و جهان» را انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به قیمت ۳۶ هزار تومان منتشر نموده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83631

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.