تاریخ ارسال : ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کسی‌ که فکر می‌کند مذاکره با آمریکا اسرائیل را محدود می‌کند خود را به نادانی زده است

عضو شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی گفت: کسی‌ که فکر می‌کند مذاکره با آمریکا می‌تواند اسرائیل را محدود کند خود را به نادانی زده است.

به گزارش شلمچه نیوز، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران، در ادامه سلسله مباحث خروج از خط امام، با بیان اینکه هر کسی به نوعی انقلاب اسلامی را به اردوگاه سازشکاران  پیوند بزند، قصد دارد نفسانیت خود را به اسم عقلانیت بر ما قالب کند، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون این خط به موازات خط امام(ره) وجود داشته و هدف این است که به هر بهانه‌ای با ظالمان جهان سازش شود.

وی ادامه داد: برخی امروز معتقدند که مذاکره با آمریکا اسرائیل را محدود می‌کند. این افراد یا جاهل هستند یا متجاهل، یعنی خود را به جاهلی و نادانی زدند؛  پیش از انقلاب و پس از حادثه ۱۷ شهریور ۱۳۵۷  برخی‌ها محدود کردن شاه را در مذاکره با آمریکا می‌دیدند. استدلال عده‌ای این بود که آمریکا نباید در مورد ما دچار سوءتفاهم و از ما عصبانی شود و ما نباید دشمن‌تراشی کنیم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: این نوع تفکر همان تفکری است که آمریکا و انگلیس را جهان  می‌دانند و معتقدند آشتی با آنها آشتی با جهان است. تفکر آنها به نوعی است که  انگار امام(ره) با جهان قهر بود و می‌خواست ملت خود را منزوی و محدود کند.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: امام(ره) با جهان قهر نبود، ایشان حتی می فرمودند ملت آمریکا قربانی سیاست‌های دولت‌مردان این کشور شده؛  این دست اظهارات تله‌های گفتمانی دشمن است که برخی افراد ضعیف را اسیر خود کرده است. زمانی هم که امام(ره) دولت موقت را بر سرکار گذاشت و مردم نیز به خاطر امام(ره) به آن رای دادند؛ وقتی سرکار آمدند گفتند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل جزو شعارهای انقلاب نیست و امام(ره) تحت تاثیر چپ‌ها و کمونیست‌ها این شعار را داده است.

وی ادامه داد: این فکر از اول انقلاب بود و تا امروز نیز وجود دارد، البته آدم‌هایش عوض شدند و افرادی که در دهه شصت با آنها مبارزه می‌کردند امروز خودشان همان حرف‌ها را صریح‌تر و گستاخانه‌تر می‌گویند.

این استاد دانشگاه افزود: غربی‌ها سعی دارند فرهنگ ما را فلج کنند و فلج شدن فرهنگ یک کشور نیز از فلج شدن سیاسی، نظامی و حتی اقتصادی آن خطرناک‌تر است، زیرا زمانی که فرهنگ فلج شود و کسانی هم که در رسانه‌ها و در حکومت نفوذ کردند و به ملت القا کنند که نمی‌توانیم مشکلات را بدون نظر مثبت آمریکا و چند حکومت حل کنیم، این خطرناک است.

رحیم‌‌پور ازغدی تفکر ما نمی‌توانیم و آنها می‌توانند را باعث غلبه دشمن بر حکومت دانست و گفت: امام(ره) هم می‌فرمود آمریکا خطرناک نیست، بلکه تصمیم‌پذیری در برابر آمریکا خطرناک است.

وی افزود: امام(ره) می‌گوید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند  اما برخی می‌گویند ما نمی توانیم هیچ غلطی بکنیم. این افراد بریده اند و خسته‌اند و ملت را نیز مثل خودشان خسته می‌بینند، این نفسانیت است اما نامش را عقلانیت می‌گذارند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، تصریح کرد :برخی کسانی که در انقلاب بودند گرفتار این طرز تفکر شدند، برخی از همین مسئولین ما در ایام مذاکراه گفتند بعد از مذاکرات نمی شود هر حرفی را زد که این افراد خطرناک هستندآنها ریشه خط امام (ره) را دانسته یا ندانسته، خواسته یا ناخواسته می زنند، این فکر درست در نقطه مقابل و ضد خط امام (ره) است.

رحیم پور ازغدی افزود: کسانی که می‌گویند مواظب حرف زدنمان باشیم که یک وقت آمریکا و غرب ناراحت نشوند، این ادعا خروج از خط امام (ره) است، امام (ره) می‌گوید کاری کنید این‌ها تا آخر از شما عصبانی باشند و می‌گویند هر وقت دیدید صهیونیست‌ها و آمریکا یا انگلیس از شما تعریف می‌کنند بدانید یک غلطی کرده اید. اما بعضی ها می گویند حرف اضافی نزنید که آن‌ها ناراحت نشوند.

وی کسانی را که فکر می‌کنند غرب مشکل ما را حل خواهندکرد، ساده لوح دانست و گفت:کسانی که فکرشان این طور شکل گرفته خودشان عامل نفوذ غرب در جمهوری اسلامی هستند و آگاهانه یا ناآگاهانه نتیجه کارشان انحراف جمهوری اسلامی از مسیر انقلاب امام (ره) است. امام (ره) می گوید ضرر این از ضرر غارت نفت بیشتر است.

استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: زمان مرحوم بازرگان دولت موقت در برابر امام (ره) به گونه ای استدلال می کرد. زمان بنی صدر سر قضیه فتح لانه جاسوسی امام (ره) آن را انقلاب بزرگ تر از انقلاب اول دانست اما بنی صدر آن را خیانت و به ضرر منافع ملی می‌دانست. بنده دیگر اسم افراد را نمی برم اما افراد مختلفی که همه آنها سوابقی در مبارزات داشتند همین خط را ادامه دادند.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: امروز نیز دو جریان فکری وجود دارد که به جناح های چپ و راست یا اصلاح طلب و محافظه کار مربوط نمی‌شود، در هر جریان افراد صالح و ناصالحی حضور دارند. دو جریانی که بنده از آن می‌گویم اولی جریانی است که در حوزه سیاست خارجی معتقد است با آمریکا ، صهیونیسم، و انگلیس سوء تفاهم داریم و این سوء تفاهم باید بر طرف شود که این ادبیات از دهه شصت تا همین امروز به شکل‌های مختلف تکرار شده و اگرچه آدم‌هایش عوض شده اند اما حرف‌ها همان‌هاست.

وی تاکید کرد: ایران و آمریکا هیچ منافع مشترکی با یکدیگر ندارند، آمریکایی‌ها سعی دارند به ما بگویند تسلیم شوید و ما می خواهیم بگوییم تسلیم نمی شویم پس سر چه چیزی مذاکره کنیم؟ مثل اینکه بدیهیات این انقلاب دوباره در دهه چهارم زیر سوال می رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مذاکره با آمریکا فقط در موضوع هسته‌ای و آن در چارچوب قانون اساسی پذیرفته شده، قانون اساسی اجازه ذلت و وابستگی نمی دهد و ما در بقیه حوزه‌ها با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد.

رحیم پور ازغدی موضع گیری همه جریانات سیاسی را در انتخابات آینده لازم دانست و افزود:اوباما چند روز پیش گفت که با امضای توافق دست نیروهای میانه رو که متمایل به آمریکا هستند را در ایران قوی تر کردیم.او می گوید ‌اگر دولت فعلی بتواند جا بیاندازد که اتفاق خوبی برای کشور رقم زده دست آن‌ها در مقابل تندروها در انتخابات قوی تر می‌شود.

وی اضافه کرد:آمریکایی‌ها در مسائل داخلی ما دخالت می‌کنند و سعی دارند که همه ما را به جان هم بیاندازند. وزیر امور خارجه انگلیس می‌گوید باید کاری کنیم انتخابات آینده ایران به نفع میانه رو ها تمام شود نه افراطی‌هایی که شعار مرگ بر آمریکامی‌دهند.

ازغدی در پایان افزود: آنها سعی دارند ملت و حکومت ایران را به دو دسته تقسیم کنند، عده ای میانه رو و آمریکایی- انگلیسی هستند و عده ای نیز افراطی هستند و سعی دارند حرف‌های امام (ره) را بزنند و هنوز مرگ بر انگلیس می گویند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=461

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.