تاریخ ارسال : ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کشتی چینی هم که با «سانچی» تصادف نمود پرچم هنگ کنگ داشت/ حرکت با پرچم دیگران در دریا متداول هست

بهرام قاسمی سخنگو و ریاست مرکز دیپلماسی وزارت امورخارجه در اظهار کرد و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در مورد استفاده کشتی سانچی از پرچم کشور پاناما و این که بیان می‌شود به سبب این که هنوز تحریم‌های کشتیرانی در ایران کنسل نشده وبه همی خاطرجمهوری اسلامی از این ترفند استفاده نمود هست، اظهار کرد: این مبحث را رد می‌کنم، چون استفاده ازپرچم کشور دیگر رابطه ای به تحریم‌ها ندارد و در بحث دریانوردی این اقدام تماما معمول و متداول هست.
ریاست مرکز دیپلماسی وزارت امورخارجه اضافه کرد: کشتی چینی (کریستال) که با کشتی سانچی برخورد کرد هم با پرچم هنگ کنگ حرکت می‌کرد و به صورت کلی منفعت های اقتصادی و یک سری مزایای بعضی کشور‌ها موجب این اقدام می‌شود.
وی دنبال کرد: به طور مثال در سطح کشور‌های اروپایی کشور« مالت» پرچم خود را برای حمل و نقل دریایی در اختیار بقیه کشور‌ها قرار می‌دهد این کار در امریکای لاتین توسط همین «پاناما »انجام می‌شود.
قاسمی با بیان اینکه غدمت این اقدام به قبل ازتحریم ها بر می شود،گفت: به عنوان مثال در اوایل دهه ۸۰ یعنی پیش از تحریم‌ها بر علیه جمهوری اسلامی و وقتی که بنده درکشورمالت مسیولیت بر عهده داشتم با مقام های این کشور در مورد مسائل ذی ربط به کشتیرانی رایزنی کردیم و حتی کشتیرانی جمهوری اسلامی برای استفاده از این مزایا آنجا دفتر زد.
سخنگو وزارت امورخارجه با تاکید براینکه ما در حوزه کشتیرانی و بیمه دریایی مشکلی نداریم اظهار کرد:طبق معمول این کشور‌ها درآمد خاصی نظیر درامد نفت  ندارند و در واقع با کرایه پرچم خود نوعی درآمدزایی می‌کنند.  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84879

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.