تاریخ ارسال : ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۰۸:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«کشتی کتاب» در باغ کتاب تهران راه اندازی می‌شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، علیرضا جعفری در حاشیه بازدید جمعی از اعضای هیات مدیره شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از مراحل پایانی آماده سازی پروژه باغ کتاب تهران، گفت: کشتی کتاب در طول ۲۱ متر، عرض ۷ متر و ارتفاع ۹ متر که در محوطه بیرونی بلوک c باغ کتاب تهران قرار دارد، اجرا خواهد شد.

وی به ساخت مجسمه چهره های محبوب کودکان در تالار علم کودک، اشاره کرد و گفت:تلاش داریم در این بخش و سایر بخش های دیگر که از جمله زیر پروژه های باغ کتاب به شمارمی آید، از شیوه های ترغیب و تشویقی برای ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان بهره بگیریم.

«کشتی کتاب» در باغ کتاب تهران راه اندازی می‌شود جعفری افزود: در بخش کشتی کتاب، کودکان با مباحث علوم دریایی و اقیانوس شناسی آشنا می شوند.
مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور ، اشاعه، گسترش و تقویت هرچه بیشتر مساله کتاب و کتابخوانی است، ادامه داد: به همین دلیل تلاش داریم تا در قالب بازی های سرگرم کننده در کشتی کتاب،فرهنگ مطالعه را از همان دوران کودکی در فرزندان خود نهادینه کنیم.

وی همچنین به اهمیت افتتاح تالار علم نوجوان در باغ کتاب تهران اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این مجموعه بزرگ و علمی، امیدواریم بتوانیم فرصت علم آموزی نوجوانان و آشنایی آن ها با دانش روز دنیا را فراهم آوریم.

باغ کتاب تهران که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران راه اندازی و در حال آماده سازی است، از قابلیت ‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین المللی در عرصه تخصصی کتاب، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر، ترویج نوآوری ها و فناوری های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40174

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.