تاریخ ارسال : ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کشتی گیران ما باید تا لحظات پایانی بجنگند

یکی از بزرگترین ایراداتی که به کشتی گیران کشورمان در مسابقات جهانی فرانسه وارد بود رها کردن مبارزه در آخرین ثانیه یا رقص پای دور زدن تشک برای حفظ نتیجه که داوران می توانند حتی در آخرین لحظات به دلیل فرار از ادامه مبارزه ۲ امتیاز به حریفان بدهند.

 

 

به گزارش شلمچه نیوز، شعبان وفایی نژاد یکی از کارشناسان صاحب نظر در امور کشتی نوشت: ما باید به کشتی گیران خودمان آموزش دهیم که تا آخرین لحظات برای پیروزی بجنگند در بحث درخواست بازبینی فیلم که کلینج می باشد نیز کاملاً دقت کنیم زیرا در مرحله اول داوران با دقت به نتایج نمرات و امتیازات خود توجه و دفاع می کنند و اعتراض بی جهت می تواند موجب شکست قهرمانان ما باشد.

 

در کشتی جدید دنیا بهترین دفاع حمله می باشد زیرگیری ها ، زیرکتف زدن ها و محافظت از پاها در کنار جلوگیری از زیرگیری های حریف باید مورد توجه باشد و اداره کشتی تنها با حملات مرتب ، خوشفکری و زیرگیری های اصولی همراه باشد.

 

 

کشتی گیران ما باید با فاصله نزدیک زیرگیری کنند ، این نوع روش به صورت درازکش خطرناک و اشتباه است در خاک باید محکم به تشک چسبید زمانیکه حریف را در خاک قرار دادیم باید از موی سر تا پنجه پاها فن بزنیم و فنونی همچون سگگ ها، کنده ها ، فیتیله پیچ ها، شترمال، حصیرمال، قفل قیصر و سایر روش ها از سوی کشتی گیران ما باید به خوبی اجرا شود.

 

کشتی گیران و مربیان ما باید بدانند که نباید با داوران درگیر شوند و به اعصاب خود مسلط باشند مبارزه جوانمردانه الزامی می باشد و به هیچ عنوان نباید از مسیر غیراخلاقی با اجرای فنون غلط و خلاف قانون به دنبال امتیاز گیری بود.

 

قابل توجه است قهرمانان ما باید روش مبارزات خود را کاملاً جوانمردانه و اخلاق مدار اجرا و تابع مقررات کشتی باشند.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=68502

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.