تاریخ ارسال : ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۸:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کشمش ملایر در “بسته‌بندی، ‌بازاریابی و صادرات” ‌مشکل دارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ملایر محمد کاظمی در نشست بررسی چشم انداز توسعه روستایی ملایر با حضور معاونت توسعه مناطق محروم کشور با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مطلوب شهرستان در زمینه صنایع‌دستی، گردشگری، کشاورزی، مبل و‌ منبت ، مروارید بافی و انگور و‌ کشمش اظهار داشت: امید است با توجه ویژه دولت و اعطای تسهیلات ظرفیت‌‌های شهرستان به مرحله اجرا درآمده و سبب رشد و توسعه اقتصادی ملایر شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تشکیل تعاونی‌های روستایی قصور شده و در حوزه بانک‌ها نیز خوب عمل نشده است افرود: هم اکنون در سطح شهرستان ملایر تعداد ۱۰ تعاونی تولیدی روستایی آماده دریافت تسهیلات داریم که در این زمینه نیازمند هماهنگی موثر بانک‌ها هستیم.

کاظمی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان ملایر در کارگاه‌‌های تولیدی مبل و‌ منبت تصریح کرد: باتوجه به اینکه عمدتا کارگاه‌های ما در روستا‌ها هستند می‌توانند از تسهیلات معاونت توسعه روستایی بهره‌مند شوند.

نماینده مردم ملایر با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از معضلات جدی کشور مسئله حاشیه‌نشینی در شهرهاست گفت: ساکنین این حاشیه‌ها روستاییان مهاجرت کرده هستند.

وی با اشاره به اینکه آنچه سبب می‌شود روستاییان در روستاها بمانند و‌ مهاجرت نکنند توجه به بحث راه‌روستایی، بهسازی و اجرای‌ طرح‌ هادی و تامین آب‌ آشامیدنی است گفت: همان اندازه که به راه‌‌های برون شهری توجه می‌شود باید به راه‌های روستایی نیز توجه شود.

کاظمی با اشاره به سخنان مقام‌معظم رهبری مبنی بر توجه به راه‌های روستایی گفت: ضروری‌است توسعه راه‌‌های روستای، اجرای طرح هادی و بهسازی روستا‌‌ها و بحث تامین آب شرب روستا‌ها در اولویت اقدامات دولت قرارگیرد تا انگیزه‌ای ایجاد کند که روستائیان در روستا‌ها بمانند و‌ مهاجرت نکنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56554

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.