تاریخ ارسال : ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۸:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کشور با موج طلاق، فقر، اعتیاد و بیکاری روبروست

 امام جمعه رزن با اشاره به اینکه طلاق، فقر، اعتیاد و بیکاری از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است که در حال حاضر کشور با آنها روبروست، گفت: آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین تهدیدات داخلی جامعه است که باید مسؤولان آنها را به درستی ریشه‌یابی کرده و برای آنها چاره‌جویی کنند.

به گزارش خبر آنلاین از رزن همدان ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن طاهری، که در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: متأسفانه به دلیل رواج برخی رسومات غلط و چشم و هم‌چشمی‌های بی جا، طلاق در جامعه رو به افزایش است و متولیان فرهنگی جامعه باید با بررسی‌های کارشناسانه، راهبردها و راهکارها جلو‌گیری از این آسیب‌ها را در جامعه نهادینه کنند.
وی با بیان این که همه آحاد مردم باید در بحث طلاق و دیگر آسیب‌های اجتماعی احساس مسئولیت کنند، خاطرنشان کرد: چشم امید به یک دستگاه خدمات‌رسان نمی‌تواند چشم‌انداز مطلوبی را ترسیم کند، لذا تمامی اقشار باید دست در دست هم بهزیستی را در رسیدن به اهدافش یاری دهند.

وی عدم مهارت‌های زندگی را از دلایل اصلی طلاق برشمرد و افزود: دختران علاوه بر شغل تخصصی خود باید در زمینه خانه‌داری و شوهرداری نیز مهارت‌های کافی را کسب کنند.
طاهری در ادامه یادآور شد: کتاب‌هایی در حال حاضر در بازار و در دست نگارش است که فاقد محتواست و مردم باید خودشان از خرید چنین کتاب‌هایی خودداری کنند.

وی وضعیت نشر را نا‌مناسب دانست و افزود: برخی کتاب‌های در دست چاپ قابل مطالعه نیستند، ضمن اینکه نویسندگان این کتاب‌ها حتی اهل قلم هم نیستند و اصول اولیه را رعایت نکرده و فقط کتاب‌هایشان چاپ شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28150

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.