تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کفرگویی و ابتذال در مراسم روز دانشجو

ضددین، اروتیک و سخیف؛ اینها کمترین صفاتی است که می‌توان در مورد بخشی از برنامه روز دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت.

به گزارش شلمچه نیوز،  در حالی که بسیاری از دانشگاه‌ها کوشیدند روز دانشجو روز مباحثه و نشست سیاسی و مناظره و روز پاسخگویی مسئولان به دانشجوها باشد، در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و در قسمتی از مراسم روز دانشجو با قرائت نوشتاری که فرد پشت تریبون آن را شعر می‌نامید، حجمی از عبارات سخیف و مستهجن و کفرگویی‌هایی مبتذل منتشر شد. طبیعتاً شأن مخاطب و روزنامه جوان مانع انتشار عین متن عبارات مذکور است؛ اما فایل صوتی مراسم موجود است. دانشجویانی که باید نماد فرهیختگی و سواد و دانش جامعه باشند، پای قرائت عباراتی نشستند که کف خیابان هم در آن سطح نمی‌تواند مبتذل باشد! به نظر می‌رسد مراسم‌های روز دانشجو در برخی دانشگاه‌ها بی هیچ نظارتی در جریان است و مدیران دانشگاه‌ها بی اعتنا از آنچه در حیطه مسئولیت‌شان می‌گذرند، نظارتی بر این مراسم‌ها ندارند. در مراسم روز دانشجو دانشگاه آزاد نجف‌آباد هم مواردی از ابتذال روی داده بود که رئیس دانشگاه مورد تذکر شدید و علنی دکتر ولایتی، رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت. باید دید واکنش مسئولان وزارت بهداشت نسبت به افتضاح پیش آمده در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج چه خواهد بود.
روز دانشجو یادبود شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به سفر معاون رئیس‌جمهور امریکا به تهران است که در جریان حمله مأموران حکومت پهلوی به اعتراضات دانشجویی کشته شدند. روزی برای مقابله با استکبار و برای تکریم دانشجوست. در مواردی، این روز با برنامه‌های طنز سطحی و بی محتوا (اگر به ابتذال نکشد) همراه شده است.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78824

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.