تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۰:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کلاهبرداری در قالب سایت ارزشیابی مدارک پزشکی

کلاهبرداری در قالب سایت ارزشیابی مدارک پزشکیبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای سایبری باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ حسنوند اظهار کرد: در همین ارتباط مدتی قبل شخصی ساکن یکی از شهر‌های استان با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و بیان داشته حدود یک‌سال پیش با شخصی در فضای سایبری و از طریق سایتی آشنا گردیدم که خود را دکتر معرفی می‌کرد.

رییس پلیس فتا خوزستان اضافه کرد: این فرد در ادامه بیان داشت که قطعی شد دکتر ذکر شده مدرک پزشکی اینجانب را از طریق سایت ارزشیابی مدرک پزشکی در آمریکا تایید نماید و بابت آن مبلغ ۳۵ میلیون ریال به حساب وی واریز نمایم. بعد از واریز مبلغ ذکر شده به حساب اعلامی، نامبرده پاسخگو نبوده فلذا تقاضای رسیدگی دارم.

این مقام ارشد انتظامی گفته بود: ضمن تشکیل پرونده مبحث در دستور کار کارشناسان این پلیس جای گرفت و با بررسی­‌های تخصصی بعمل آمده از بانک عامل درباره شماره حساب اعلامی و کارهای فنی صورت گرفته از سایت ذکر شده، متهم شناسایی شده و هویت وی مشخص شد. در ادامه با توجه به محل سکونت متهم، پرونده جهت ادامه رسیدگی به دادسرا ارسال شد.

وی تبیین کرد‌: شهروندان در فضای سایبری نباید به اشخاص ناشناس اعتماد نمایند و اطلاعات خود را به سادگی در اختیار آن‌ها قرار داده و علاوه بر این از پرداخت هرگونه وجهی به هر سبب نیز خود داری کنند.

وی در انتهاء اظهار کرد: از شهروندان می‌خواهیم، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای سایبری یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95400

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.