تاریخ ارسال : ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کلیسا هیچگاه نمی تواند آفتاب عالمتاب فاطمی را پنهان کند

حجنت الاسلام امیری سوادکوهی محقق و اندیشمند جوان شیعه یکی از منخصصین و پژوهشگران فاطمیه به نقل روایتی از جریان مهمی که در جنگ جهانی اول باعث دست به دست شدن لوح خطی بسیار قدیمی به حروف طلایی و نشکیل کمیته ای برای مخفی قرار گرفتن لوح مذکور در رازخانه کلیسای انگلستان پرداخت

حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمّد امیری سوادکوهی از محققین و اندیشمندان جوان شیعه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شلمچه نیوز در شهر مقدس قم با اشاره به مقام والای برترین بانوی عالم، حضرت صدیقه ی شهیده، فاطمه زهرا سلام الله علیها تأکید کرد.

ac6d0d484d58c2cd4d75802303ea7c9d_XL

وی با بررسی تخصصی در شأن و مقام و جایگاه والای حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: همانطوری که پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله و امیرالمؤمنین علیه السلام و فرزندان معصوم او علیهم السلام ملجاء و مرجع توسل جمیع انبیاء بوده اند، بشر از آدم تا خاتم مأمور جهت توسل به حضرت صدیقه زهرا علیهاالسلام نیز بوده است.
متخصص و پژوهشگر فاطمیه افزود: انسانى که در جهانى پر از شدائد و مشکلات قدم مى نهد، و دنیایى که دائماً در آغوش امواج بلا و گرداب حوادث عظیمه است ، رحمت بیکران الهى ایجاب مى کند که دستاویزهاى محکم و عروه الوثقاى ناگسستنى در اختیار این بشر سرگردان قرار دهد تا در مسیر ناهموار زندگانیش ، امید گاهى خداپسند و پناهگاهى دور از گزند داشته باشد و با توسل و تمسک و چنگ زدن به ریسمان رحمت واسعه الهى ، فرزندان آدم نیز همانند حضرت آدم علیه السلام به ساحل نجات دست یابند.
مؤلف کتاب اتمام حجّت،  با اشاره به جریان مهمی که در جنگ جهانی اول رخ داد و مع الاسف کلیسا آن را از دید همگان مخفی کرد، گفت: “در جنگ جهانی اول (۱۹۱۶ میلادی) هنگامی که عده ای از سربازان انگلیسی در چند کیلومتری بیت المقدّس مشغول سنگرگیری و حمله بودند، در دهکده کوچکی به نام “اونتره” یک نقره پیدا کردند که حاشیه اش به جواهرات گرانبها مرصع و در وسطش، خطوطی به حروف طلایی نگارش یافته بود و چون آن را نزد فرمانده خود، “میجر ـ ای ـ ان ـ گریندل” بردند، هر چه کوشید نتوانست از آن چیزی بفهمد ولی دریافت که این نوشته به زبان و خطی بسیار قدیمی است و بالأخره این لوح، به وسیله وی دست به دست گردید تا به سرپرست ارتش بریتانیا “لیفتو نانت” و “گلدستون”  رسید و ایشان هم آن را به دست باستانشناسان بریتانیا سپردند. پس از پایان جنگ (۱۹۱۸ میلادی) درباره لوح مذکور به تحقیق و بررسی پرداختند و کمیته ای تشکیل دادند که اساتید شناخت زبان های باستانی بریتانیا ،آمریکا ، فرانسه، آلمان و سایر کشورهای اروپایی، عضو آن کمیته بودند. پس از چند ماه بررسی و تحقیق در سوم ژانویه ۱۹۲۰ میلادی معلوم شد که این لوح مقدسی است به نام “لوح سلیمانی” و سخنانی از حضرت سلیمان را در بر دارد که به الفاظ عبرانی قدیم، نگارش یافته است و ما  متن و ترجمه اش را در کتاب خون نگاشته های فاطمی آورده ایم  که در آنجا نام پنج تن آل عبا ذکر شده که بدین کیفیت به حضرت زهرا سلام الله علیها نیز اشاره شده است که بر آن لوح نوشته بود: یاه باهتول! اکاشئی  =  ای بتول! نظر مرحمت فرمای.
وی ادامه داد:  وقتی این خبر به اسقف اعظم انگلستان (lord bishop ) رسید، فرمان محرمانه ای به کمیته نوشت که خلاصه اش این است: اگر این لوح در موزه گذاشته شود و در دید مردم قرار گیرد، اساس مسیحیت متزلزل خواهد شد و سرانجام خود مسیحیان، جنازه مسیحیت را بر دوش بلند نموده ، در قبر فراموشی دفن خواهند کرد. لذا بهتر آن است که لوح مذکور در رازخانه کلیسای انگلستان گذارده شود و جز اسقف و اهل سرّ، کسی آن را نبیند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12403

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.