تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کلینیک خدمات معالجهی مخصوص سالمندان اراک در ساخته می شود

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ، بهروز رفیعی شامگاه سه‌شنبه در مراسم شب یلدای سالمندان بهزیستی بیان داشت: طبق سازمان بهداشت جهانی هر فردی که سن آن به ۶۰ سال برسد سالمند هست و سن ۶۰ تا ۶۹ سال به‌عنوان سالمند جوان، ۷۰ تا ۸۰ سالمند پیر و بالای ۸۰ سال به‌عنوان کهنسال شناخته شده‌اند و علاوه بر این سن ۱۹ تا ۴۵ سال جوانی و ۴۵ تا ۶۰ سال در رتبه میانسالی قرار دارند.

وی اضافه کرد: در بحث سالمندی آن چیزی که که ارزش دارد مشی با سالمند و نگهدارى شخص سالمند از خودش هست که در این بحث سالمند لازم هست برای نگهدارى از خود در ابتدایی‌ترین مراحل فعالیت بدنی را روزانه دارا باشد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اهتمام کرد: سیگار و مواد مخدر در تمام مراحل سنی مضر هست که این آسیب و زیان در سالمندان پررنگ‌تر دیده می‌شود و سالمندان و خانواده‌های آنان لازم هست بدانند که هیچ چیزی ارزش تندرستیی را ندارد.

رفیعی گفته بود: به هیچ عنوان نباید به سالمندان استرس وارد گردد چون در فاز سنی این اشخاص فوت غیرمنتظره به وفور دیده می‌شود که زیادتر آن طبق استرس‌ها شکل می‌گیرد.

وی دنبال کرد: بهزیستی استان با مشارکت موسسات خیریه بویژه موسسه خیریه الحسینی  اقداماتی را انجام داده که یکی از این کارهای ایجاد کلینیک جامع توانبحشی  هست و این مرکز با پیشرفته‌ترین امکانات و دستگاه‌ها به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های موسسه خیریه سالمندان استان مرکزی هست که درآمد حاصل از آن صرف امور حفظ سالمندان مرکز می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان نمود: کلینیک مخصوص سالمندان با مشارکت دانشگاه علوم دکتری ترجیحا در نزدیکی کلینیک امام رضا(ع) برای خدمت معالجهی  به سالمندان در دست اقدام هست و علاوه بر این ایجاد جایگاه ها خدمات رفاهی من جمله آژانس، مایحتاج، دکتر و  تمام نیازهای عمومی و شخصی سالمندان هم در فرمان کار بهزیستی هست که کوشش داریم تا انتهاء سال کنونی به اتمام برسد.

مدیرعامل بنیاد فرزانگان اراک هم در این مراسم عنوان کرد: یلدا یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی هست و شب یلدا به‌عنوان بلندترین شب سال عنوان شده هست.

فاطمه بنی‌کعبی گفته بود: بنیاد فرزانگان بنابر سازمان بهداشت جهانی نمادی از فرهنگ‌ها هست و به عبارتی وظیفه ها فرهنگی، رفاهی و گردشگری سالمندان را برعهده دارد و در بحث جایگاه ها و حفظ سالمندان ورودی ندارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79758

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.