تاریخ ارسال : ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کل بودجه ۹۷ مبتنی بر کارکرد نیست/ لازم هست برای اضافی فروش ارز تصمیم گرفته شود

کل بودجه ۹۷ مبتنی بر کارکرد نیست/ لازم هست برای اضافی فروش ارز تصمیم گرفته شود هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به نقاط مثبت و منفی لایحه بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: برپایه بودجه عرضه شده، سقف بودجه ۱ میلیون و ۱۹۵ هزار میلیارد تومان هست و ۳۶۸ هزار میلیارد تومان از این بودجه مرتبط به بودجه عمومی هست که این خود نشان می‌دهد ۸۰ درصد بودجه، بودجه شرکت‌ها و موسسات دولتی انتفاعی منسوب به دولت هست.

وی اضافه کرد: متاسفانه مجلس مجال نمی‌کند که به ۸۰ درصد بودجه رسیدگی کند که امید داریم سال کنونی ساز و کاری درمجلس تعبیه گردد تا نمایندگان بتوانند ارزیابی ۸۰ درصد بودجه را در فرمان کار دارا باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و حسابرسی های مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه عمومی سال ۹۷، تبیین کرد: درجلسه امروز اعلام گردید که تورم ۹ درصد در بودجه دیده شده هست.

وی با اظهار اینکه علمیاتی بودن بودجه سال ۹۷ با اهمیت ترین خصوصیت برشمرده شده از سوی دولتمردان بود، اظهار داشت: این بدین منظور هست که بودجه مبتنی بر کارکرد باشد البته  کل بودجه ۹۷ مبتنی بر کارکرد نیست و شاید ۲۰ درصد بودجه مبتنی برعملکرد هست که این مبحث هم لازم هست در مجلس مورد ارزیابی قرار گیرد تا مشخص گردد ما چه طور لازم هست بودجه ریزی بر مبنای کارکرد را در بودجه فعلی آماده کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و حسابرسی های مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نرخ دلار در بودجه سال ۹۷ اضافه کرد: معتقدم آوردن رقم ارز در بودجه یک خطاست که سال کنونی هم لازم هست برای آن تفکری کنیم بعنوان نمونه ما در سال ۹۵ اظهار کردیم دولت نرخ حسابرسی هایی ارز را ۲ هزارو ۹۰۰ تومان حساب کند، ولی درعمل نگاه کردیم که ارز سه هزار و ۳۰۰ تومان به فروش دست یافته گردید یعنی دولت نزدیک بر ۷ هزار میلیارد تومان ازاین محل مراجع به دست اورد که لازم هست متمم این مساله را به مجلس عرضه و بر مبنای آن هزینه کند.

وی در انتهاء اظهار کرد: اگر بنا هست ما نفت را ۵۰ دلار و ارز حسابرسی هایی را ۳۶۰۰ تومان نگاه کنیم و اگر عملا و درسال ۹۷ دولت به جای ۳۶۰۰ تومان ۴۰۰۰ تومان وصول کرد، آن ۴۰۰۰ تومان اضافی لازم هست اضافی اعلام گردد و از طریق مجلس تصمیم برای آن گرفته گردد تا اینکه مالیات‌های تورمی کنترل و این مساله به بودجه تحمیل نشود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78346

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.