تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کمبود ویتامین D در بیش از ۸۰ درصد افراد جامعه

محمد اسماعیل اکبری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تحقیقات ما در زمینه سرطان بوده است، زیرا سرطان پیچیدگی های فراوان دارد و با توجه به افزایش بروز آن باید مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: از جمله فعالیت هایی که مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به آن پرداخته، ثبت سرطان در کشور است که سایر مراکز نیز به آن توجه کرده اند.
وی با بیان اینکه تفکیک ژن های مؤثر در سرطان از دیگر فعالیت مرکز است افزود: بررسی مصونیت درمانی، تغییرات ژنوم در سرطان و مجله مرتبط با سرطان مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که یک مجله بین المللی شناخته شده است به عنوان طرح و ایده برتر شناخته شده است.
اکبری با اشاره به اینکه نقش ریز مغذی ها در بروز سرطان حائز اهمیت است گفت: بیش از ۸۰ درصد انسان ها کمبود ویتامین D دارند که نقش بسزایی در بروز سرطان و سایر بیماری ها دارد.
رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: بسیاری از تغییرات ژنتیکی در بدن با التهاب های باکتریایی همراه است و ممکن است مانع از جذب این ویتامین شود و زمینه بروز سرطانها را تشدید کند بنابراین ما در این تحقیقات به رفع کمبود ریز مغذی ها و اصلاح الگوی زندگی پرداخته ایم.
اکبری گفت: وجود مشکلات در مسیر تحقیقات علمی چندان اهمیتی ندارد زیرا با وجود همین مشکلات ما توانسته ایم پارسال رشد ۲۵۰ درصدی داشته باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34855

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.