تاریخ ارسال : ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کمپانی دیزنی صاحب ۲۷ درصد کل صنعت سینما

سینما گیمفا: کمپانی والت دیزنی (Walt Disney) در حال خریداری دارایی های تلویزیونی و سینمایی کمپانی فاکس قرن ۲۱ به اعتبار تقریبیِ سهامِ ۵۲.۴ ۴ میلیارد دلار هست که دیزنی را مبدل به کمپانی ای با بالاترین قسمت در کل صنعت سینما می کند. این دو کمپانی روز پنج شنبه قراردادشان را پایانی و اعلام نمودند.  کمپانی دیزنی صاحب ۲۷ درصد کل صنعت سینما 
  کمپانی فاکس قرن بیستم (Twentieth Century Fox) برای ریسک پذیری اش شناخته می گردد. این کمپانی بعضی از پرفروش ترین فیلم های تمامی دوران ها را تامین و توزیع کرده هست. کمپانی فاکس همیشه در رقابت اسکار نیز وزنه ای به حساب می آید. هر چه باشد کمپانی فاکس در سال های موخر ۲۷ نامزدی در جوایز گلدن گلوب بدست آورده از انجایی که قسمت کمپانی دیزنی تنها ۲ نامزدی بوده هست.

کمپانی دیزنی و کمپانی فاکس با هم نزدیک به ۲۷ درصد کل صنعت فیلم را دربردارنده خواهند گردید. این رقم از جمع میانگین قسمت هر دو کمپانی در سال ۱۹۹۵ بدست آمده هست.

براساس همان فرمول سال ۱۹۹۵ قسمت کمپانی های معظم هالیوود به توصیف زیر هست: قسمت کمپانی برادرهای وارنر (Warner Bros. Pictures) ۱۵.۳۶ ۲۲ ۳۶ درصد، کمپانی سونی (Sony Pictures) ۱۲.۴۹ ۲۲ درصد، کمپانی یونیورسال (Universal Pictures) ۱۱.۸۹ ۴۹ درصد و کمپانی پارامونت (Paramount Pictures) ۱۰. دیگران ی صنعت فیلمسازی دربردارنده کمپانی های کوچک تر و کمپانی های مستقل هست.

نکته ی جذاب در اینجاست که آخرین باری که یک کمپانی معظم کمپانی دیگری را به تملک خود درآورد به سال ۱۹۸۲ برمی گردد که کِرک کرکوریان (Kirk Kerkorian) کمپانی یونایتد آرتیستس (United Artist) را خریداری و متعاقبا آن را با کمپانی مترو گلدن مایر (Metro Golden Mayer) ادغام کرد و کل قسمت آنان از صنعت فیلمسازی روی هم حتی به نزدیکی قسمت دیزنی/فاکس نیز نمی رسد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79395

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.