تاریخ ارسال : ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کمک های میلیاردی مردم در دست مشاهیر

تابناک: هرچند گرد آمدن ارقام میلیاردی در حساب بعضی اشخاص سرشناس که برای مساعدت به زلزله زدگان پیش قدم شده و اظهار آمادگی کرده بودند، زیاد خوشایند و دلگرم کننده هست، ولی متذکری یک رخداد مانع از استمرار این نشاط می شود.
 
در روزهایی که خبر می رسد پول های واریز شده به حساب بعضی ورزشکاران، هنرمندان و حتی سیاسیون برای زلزله زدگان غرب کشور از مرزهای میلیارد تومان گذر کرده و حتی رکورد شکسته هست، این نگرانی اکثر از پیش پررنگ شده که آیا وجود دریافتی همه و نهایت به منطقه های زلزله زده جابه جا شده و در آنجا صرف کارها مورد احتیاج مردم خواهد شد؟

امثال خاطره پیش قدم شدن شماری از هنرمندان معروف سینمای کشورمان برای گردآوری مساعدت های از جانب مردم پس از زلزله ویرانگر ورزقان در آذربایجان شرقی که بعدها حواشی بسیاری آفرید.

ماجرا از این قرار بود که آن وقت، شماری از سینماگران معروف کشورمان، چند روز از وقت گرانبهای خود را به جمع آوری مساعدت های از جانب مردم تعلق داده و بالاخره اظهار کردند به سبب رسیدگی دولتمردان و نهادهای موظف به زلزله زدگان و وعده ها و کارهای وی برای تأمین نیازهای اولیه مردم زلزله زده، وجوه گردآوری شده را صرف تأسیس منزل فرهنگ در منطقه زلزله زده خواهند کرد.

آآرزویی که با تأسف و بالاخره ناباوری جامه عمل نپوشید؛ خلف وعده ای که یک سال بعد از جمع آوری مساعدت های از جانب مردم از طریق هنرمندان علائمی آن دیده گردید و کمی بعد، حکم مجادله ای کم پیشینه را یافت که در آن یافتن واقعیت زیاد دشوار بود؛ بحث رسانه ای پرویز پرستویی و نماینده مردم منطقه زلزله زده در مجلس شورای اسلامی.

داستانی که خلاصه آن، ایراد نماینده مجلس به هنرمندان برای هزینه نشدن وجوه از جانب مردم جمع آوری شده و جواب پرستویی، نماینده هنرمندان در این قضیه بود.

سکوتی که با دقت به ساخته نشدن منزل فرهنگِ وعده داده شده، تعجب آور می نماید و به حهت هایی وحشتناک هست. وحشتناک از این رو که جدیدا بار دیگر زلزله در کشورمان خسارات بسیاری رقم زده، بار دیگر تعداد ای پیش قدم شده و مساعدت های از جانب مردم را گرد آورده اند و بار دیگر وعده هایی در این مورد داده می شود که آشکار نیست چه هنگامی پژوهشگر خواهند گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76245

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.