تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کمیته تخصصی ایمنی آب در آمل برگزار شد

با حضور فرماندار و مدیر امور آب  وفاضلاب شهری آمل، مدیر کنترل کیفی آب شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران وسایر اعضا، کمیته تخصصی ایمنی آب در محل فرمانداری شهرستان آمل برگزار شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، فرماندار شهرستان آمل در این نشست گفت: آب برترین و بالاترین سرمایه کشورها محسوب می شود.

احمدمنفرد، با بیان اینکه ایران در منطقه نیمه خشک قرار دارد، افزود: بزرگترین منبع تامین آب ، نزولات آسمانی است که متاسفانه میزان بارش برف و باران طی چندسال اخیر نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته است.

وی، ضمن اشاره به خشک شدن بسیاری از چشمه ها تصریح کرد: به دلیل افت سفره های آب زیرزمینی در برخی از نقاط کشور شاهد نشست زمین هستیم.

komiteh ab

فرماندار آمل شناسایی مخازن و منابع تامین آب مطمئن و ایجاد زیرساختهای لازم را از جمله راهکارهای موثر در پیشگیری از کاهش آب دانست.

منفرد به عوامل تهدید کننده آب اشاره و تصریح کرد: آلودگی آبهای زیرزمینی از طریق نفوذ سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی و عوامل انسانی از مهمترین دلایل آلودگی آب محسوب می شوند.

مدیر امور آبفاشهری آمل نیز در این نشست، با بیان اینکه کیفیت آب از طریق مراکز بهداشت و کارشناسان آبفا ارزیابی و کنترل می شود، گفت: به منظور اجرای اقدامات پیشگیرانه و کنترل و جلوگیری از آلودگی آب از مبدا تا مقصد طرح ایمنی آب تدوین شد.

مهندس شعبان زروکی،  ادامه داد:  در این طرح چهار گام پیش بینی شده است که شامل شناسایی و اهمیت تهدیدات، چگونگی کنترل و اطمینان از کنترل تهدیدات می باشد.

وی، پیشگیری از آلودگی منابع آب شرب درمبدا، تصفیه آب برای کاهش کامل آلودگی، پیشگیری از آلودگی مجدد آب را از مهمترین اهداف برنامه ایمنی آب عنوان کرد.

مدیر کنترل کیفی آب شرکت آبفاشهری مازندران نیز در این نشست، تغییرات در حوزه آبریز را  از مهمترین دلایل تغییر در کیفیت آب دانست و گفت: به دلیل کاهش سفره های آب زیرزمینی باید از آبهای سطحی استفاده نماییم.

علی معزی، اجرای ایمنی آب را ضامن سلامت آب شرب عنوان کرد.

گفتنی است طرح ایمنی آب از سال ۹۴  در ساری به عنوان شهر پایلوت کشوری از سوی وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفت که با توجه به اهمیت آب در توسعه سلامت جامعه بنا بر پیشنهاد شرکت آب  وفاضلاب شهری مازندران مبنی بر گسترش اجرای طرح ایمنی آب در شهرهای شمالی و با موافقت استاندار محترم، این برنامه در تمامی شهرهای استان درحال اجرامی باشد.

اعضای کمیته تخصصی ایمنی آب شامل دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل، آب منطقه ای، آبفا شهری و روستایی، جهادکشاورزی، حفاظت از محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت، توزیع و پخش فراورده های نفتی ، گردشگری با ریاست شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران در سطح استان و در شهرستانها با ریاست فرمانداران و ادارات تابع  می باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=20536

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.