تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کنفرانس تجارت کم کربن در جهت تحت فشار قرار دادن شورای نگهبان برای تایید «توافق پاریس» است

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید
 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علیرضا صفرپور، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن انتقاد از برگزاری همایش تجارت کم کربن در دانشگاه امیرکبیر بیان داشت: عده‌ای در صددند برجام ۲ را در دانشگاه امیرکبیر کلید بزنند.

 

وی ادامه داد: علی رغم اینکه هنوز «توافقنامه پاریس» از سوی شورای نگهبان تایید نشده است دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر اقدام به برگزاری کنفرانسی با عنوان «تجارت کم کربن» برای روز یکشنبه ۲۸ اذر کرده است.

 

این فعال دانشجویی تاکید داشت: این اقدام جز توهین به نظر شورای نگهبان نیست و این حرکات در راستای تحت فشار قرار دادن شورای نگهبان است. چطور عده‌ای به خود اجازه داده‌اند که قبل از تایید شورای نگهبان اقدام به برگزاری کنفرانس و کار گاهی درجهت تجاری سازی این طرح بپردازند؟

 

صفرپور اظهار داشت: انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در گذشته طی نامه و بیانیه‌های متعدد به طور تخصصی آسیب های توافقنامه پاریس را گوشزد کرده  است و این توافق را چیزی جز برجام ۲ نمی داند.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: چرا دانشگاه امیرکبیر روزی جولانگاه جفری ساکس‌ها است و روزی هم فرانسوی ها و هلندی ها در آن برای تحت فشار قرار دادن نهادهای حاکمیتی کشور حضور دارند.

 

وی اضافه کرد: از هم اندیشی و همکاری بیمی نداریم اما نگران وابستگی کشور هستیم چه کسی باور می کند جفری ساکس که عامل جرج سورس است به منظور اهداف علمی به دانشگاه امیرکبیر آمده باشد و اکنون نیز چه کسی تضمین می‌کند که این افراد اهداف خیر بر سر دارند.

 

صفرپور خاطر نشان کرد: ضمن محکوم کردن کنفرانس تجارت کم کربن از برگزار کنندگان داخلی این برنامه همچون رئیس دفتر توسعه پایدار آقای رضا مکنون دعوت به مناظره با نماینده جنبش دانشجویی پیرامون مفاد علمی و تخصصی توافقنامه پاریس و کنفرانس مربوطه می‌کنیم.

 

این فعال دانشجویی در پایان گفت: همچنین ریاست دانشگاه آقای معتمدی باید پاسخ دهند که از برجام یک چه عاید ما شد که در صددند برجام ۲ را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر کلید بزنند؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34618

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.