تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۱:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کنگره باید به مداخله آمریکا در جنگ داخلی یمن انتهاء دهد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن اِگزمینر، سناتور «برنی سندرز» عضو مستقل مجلس سنای آمریکا از ایالت ورمونت روز یکشنبه گفت که «لازم هست کنگره با انتهاء دادن به دخالت آمریکا در جنگ داخلی یمن، ابهت قانونی خود را بازیابد».  

 سندرز در صحبت با شبکه خبری سی اِن اِن تصریح کرد که پشتیبانی آمریکا از عربستان سعودی در جریان این منازعه [جنگ داخلی یمن]- که به جنگ نیابتی میان ایران و عربستان انجامیده – باید انتهاء پذیرد.

وی علاوه بر این گفت که «ما با یکی از بدترین بحرانهای انسانی در جهان، قحطی و گرسنگی، ابتلای یک میلیون نفر به وبا و عدم دسترسی آنان به آب آشامیدنی سالم رو به رو هستیم، و من بهمراه سناتور (مایک) لی و سناتور (کریس) مورفی بر این مساله پافشاری کرده ایم که زمان آن فرارسیده هست کنگره آمریکا مسیولیت قانونی خود را برای تصمیم گیری درباره جنگ قبول کند و این ابهت را به ریاست جمهور واگذار نکند».

سناتور سندرز در ادامه گفت: «[از این رو] ما قطعنامه ای به صحن کنگره عرضه کردیم که ۴۴ رأی قبول کننده به دست آورد. اگر قرار هست آمریکا در جنگی دخالت کند، تصمیم گیری در این خصوص نباید به شخص ریاست جمهور واگذار گردد. این مبحث تحت لوای قانون بنیادی است- کنگره باید دیگربار این ابهت را اکتساب کند».

عربستان همراه با چند کشور دیگر از فروردین سال ۹۴ اقدام به تعرض نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف برگرداندن «عبدربه منصور هادی» ریاست جمهوری استعفا داده یمن به قدرت کرد. این تعرض نظامی هیچ نتیجه ای برای ریاض و متحدانش نداشته و تنها علت ویرانی کشور فقیر یمن و کشتار و آوارگی مردم این کشور شده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94196

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.