تاریخ ارسال : ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کنگره سرداران و ۴۵۰۰ شهید تدارکات پشتیبانی سپاه؛ ۲۳ مهر

رئیس ستاد کنگره سرداران و ۴ هزار و ۵۰۰ شهید تدارکات پشتیبانی سپاه از برگزاری این کنگره در ۲۳ مهر در مرکز همایش های برج میلاد خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار جمال الدین آبرومند در نشست خبری تشریح برنامه های این کنگره افزود: با برگزاری چنین کنگره هایی در پی ادامه دادن راه شهدا هستیم.
وی گفت: ماموریت تدارکات و پشتیبانی در دوران دفاع مقدس از روزی که عملیات طراحی می شد تا پایان آن ادامه داشت.
سردار آبرومند افزود: دوستان تدارکات و پشتیبانی در سالهای ابتدایی دوران دفاع مقدس با تجربه کمی که داشتند وارد عرصه شدند.
وی گفت: یکی از ویژگی‌های سپاه و پشتیبانی سپاه حضور مردم در صحنه بود و بدون مشارکت آنان امکان اداره و مدیریت جنگ وجود نداشت و این اتکا به توان مردم باید همواره ادامه یابد.
سردار آبرومند افزود:‌ نخستین کنگره در سال ۹۱ با احصاء آمار شهدای تدارکات و پشتیبانی در سراسر کشور، برگزاری برنامه های فرهنگی و کنگره های استانی برگزار شد و در دومین کنگره که ۲۳ مهر در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود در پی ایجاد فضای معنوی میان نیروها همچنین جمع آوری اسناد و مشخصات مربوط به شهدا و شناسایی ویژگی‌ها و رفتارهای کاری شهدا هستیم.
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای برگزاری این کنگره آمار ۱۰۹ سردار و پیشکسوت تدارکات و پشتیبانی سپاه برای گرامیداشت یاد و خاطره آنان جمع آوری شده بود که با شهادت سردار حسین همدانی این تعداد به ۱۱۰ شهید رسید.
سردار آبرومند با اشاره به برنامه های سپاه در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: با برنامه ریزی و همت تدارکات و پشتیبانی سپاه خرید کالاهای خارجی در بدنه سپاه ممنوع است همچنین این نیرو با توجه به ارتباطی که با سازمان بسیج مستضعفین دارد با بهره گیری از ظرفیت های بسیج مردمی در زمینه فرهنگ سازی، مردمی کردن اقتصاد و تمرکز بر روی طرح های دانش بنیان سعی دارد برنامه اقتصاد مقاومتی را ترویج کند.
در پایان این نشست از شش اثر نویسندگان با نام های گِردِ شهر، پیر انجمن، کشف عشق، حاج صادق خان، کردار اهل صومعه و ویژه نامه تدارکات پشتیبانی سپاه که برای ارائه در دومین کنگره به چاپ رسیده است رونمایی شد.​


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2857

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.