تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کواکبیان: هیئت رئیسه باید بی‌طرفی را رعایت کند/لاریجانی: آقای کواکبیان! شما فکر می‌کنید هر وقت صدایتان را بالا ببرید حرفتان معقول‌تر است!؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۷ دی ماه) مجلس در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه طی تذکری گفت: اعضای هیأت رئیسه طبق ماده ۱۸ آیین نامه سوگند یاد کردند در اجرای آیین نامه بی طرفی را رعایت کنند.

عضو فراکسیون امید افزود: بنده تاکنون دو بار پیشنهاد رفع ابهام در برنامه ششم توسعه را مطرح کرده ام که آقای قاضی زاده اجازه مطرح شدن این پیشنهادات را نداده اند و گفتند قبل از ورود به ماده باشد، قبل از ورود هم که پیشنهاد دادم گفتند وارد نیست.
 
وی با بیان اینکه بنده ۲۵ مورد از تخلفات شخص رئیس مجلس را طی این ۸ روز را یادداشت کردم، گفت: بنده به احترام اینکه ظاهراً گفته اند می خواهیم به طور کامل برنامه ششم توسعه را بررسی کرده و به اتمام برسانیم، سکوت کردم.
 
علی لاریجانی رئیس مجلس خطاب به کواکبیان، گفت: این ۲۵ مورد که می فرمایید چیست؟
 
کواکبیان در پاسخ به وی گفت: یک مورد این است که شما هر وقت تشخیص می دهید یک ماده را رفع ابهام می کنید یا تغییراتی در آن ایجاد می کنید.
 
لاریجانی اظهار داشت: اولاً بنده نباید این موضوع را به شما توضیح دهم، شما که خودتان در مجلس سابقه دار هستید، رفع ابهام طبق آیین نامه باید به صورت کتبی ارائه شود.

رئیس قوه مقننه افزود: رئیس جلسه اگر رفع ابهام را بپذیرد، مطرح می شود و اگر هم کسی مخالف نباشد، رأی گیری می کنیم و این از اختیارات رئیس مجلس است، شما فکر می کنید هر وقت صدایتان را بالا ببرید حرف تان معقول تر است؟
 
کواکبیان در پاسخ گفت: امروز آقای دهقان نماینده طرقبه ابهام نسبت به کل ماده داشت که این رفع ابهام مطرح شد.
 
لاریجانی در پاسخ به نماینده تهران گفت: ابهام آقای دهقان مربوط به بند (م) ماده ۴۱ برنامه ششم بود که بنده هم پذیرفتم و رأی گرفتیم و در نهایت این بند به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.
 
رئیس مجلس همچنین گفت: آن ۲۵ مورتون رو هم به بنده بدهید.
 
کواکبیان در پاسخ به لاریجانی گفت: آقای تاجگردون گفتند کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه «آش شله قلم کاری» را تحویل مجلس داده است.
 
رئیس مجلس به کواکبیان پاسخ داد و گفت: اگر آقای تاجگردون نکته ای را گفتند بنده نخواستم جوابشان را بدهم، وی عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم بوده و هستند، بنابراین بهتر است یکدیگر را تخریب نکنید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35514

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.