تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کودکان طعمه مجرمان جنسی

در روزهای موخر، خبر ها مورد های از کودک اذیت کردنی یا اذیت کردن جنسی در کشور منتشر و البته درباره های تکذیب گردید، اما به دیدگاه می‌رسد حساسیت جامعه، رسانه‌ها و علاوه بر این مدیران به این لطمه اجتماعی زیادتر شده هست. آیا این میزان گناه و جنایت‌هایی این‌چنینی در کشور از کنترل بیرون شده یا میزان حساسیت‌ها زیادتر شده است؟

انگیزه‌های مجرمان

آیا این میزان گناه و جنایت‌هایی این‌چنینی در کشور از کنترل بیرون شده یا میزان حساسیت‌ها زیادتر شده است؟ دکتر نجفی توانا، جرم‌شناس و استاد دانشگاه در این مورد با اشاره به این که واقع شدن اتفاقاتی که قربانیان آن عمدتا کودکان و خردسالان می باشند را در واقعیت ضروری هست تجلی نوعی از انحرافات و جرم ها مخصوص دانست، اظهار کرد:باید علت‌های این‌گونه جرم ها را در سابق مرتکبین و مجرمین آن جست‌وجو کرد به چه سبب که انجام به این نوع جرم ها دارای پیام‌های متمایزی هست و جرم های عادی تعبیر نمی‌شود.

وی تاکید کرد: به طور طبیعی از شرایط سنی و اجتماعی این مجرمین برنمی‌آید که دست به چنین جرم های بزنند، چون اگر در چارچوب احتیاج و فشارهای جنسی بخواهیم این نوع اقدامات را بررسی کنیم بر بر اساس مرسوم بیننده تقاضا کنندگان جنسی، کودکان خردسال تعبیر نمی‌شوند.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: درباره ها همانند پژوهش ها نشان داده هست مرتکبین این‌گونه اجراء، خود یا نزدیکانشان در دوران کودکی، در فاز رشد یعنی سه تا ده سالگی، قربانیان این نوع تعرضات بوده اند و اقدام اخیرشان تصویر العمل و جواب به دوران کودکی آنها هست.

این جرم‌شناس اظهار کرد: متاسفانه برخورد اجتماعی ما با این اشخاص عمدتا برای همدردی با خانواده قربانیان یا آرام کردن افکار عمومی است‌؛ از انجایی که ضروری هست درخصوص این اشخاص پژوهش ها علمی عمیقی صورت پذیرد تا با اطلاع از این مسئله بتوانیم درباره ها همانند از واقع شدن این نوع اتفاقات جلوگیری کنیم و با دادن تعلیم به خانواده ها، اطلاع رسانی در منزل و تعلیم کودکان و معلمان، نسبت به علاج پیش از ماجرا اقدام کرده و پیشگیری کنیم.

وی تاکید کرد: بر بر اساس مرسوم اشخاصی که مبتلا این نوع بیماری‌های جنسی، دیگر اذیت کردنی و اختلالات شخصیتی می باشند، نشانه های از خود بروز می‌دهند که از سمت اطرافیان دوستان یا همسرشان قابل شناسایی هست. این استاد دانشگاه اظهار کرد: می‌توان در بسیاری مورد ها من جمله با تعلیم و مراقبت‌های مخصوص در کودکستان ها، مدرسه ها یا در زندگانی خانوادگی بسترسازی برای نگهدارى از کودکان صورت پذیرد.

بالا رفتن حساسیت مردم

دکتر مصطفی آب‌روشن در گفت‌وگو با خبرنگار ما با رد این مسئله که گناه و جنایت در کشور ما سریالی شده هست، اظهار کرد: کودک‌آزاری و اذیت کردن جنسی در کشور سریالی نشده و در سابق هم با چنین جرم های روبه رو بوده ایم. اما در واقعیت شبکه‌های اجتماعی جامعه را در مقابل این مسائل حساس کرده هست.

وی با اشاره به این که در سابق یک‌سری از جرم ها از کانال صدا و سیما با فیلترهای خاص اظهار می‌شده هست،گفت: هم حالا علی رغم شبکه‌های وسیع معلومات در کشور، به نحوی نشر این‌گونه اتفاقات از کنترل بیرون شده و در بعضی مواقع وجدان و احساس های مردم را به شدت جریحه‌دار می‌کند.

این جامعه‌شناس، شبکه‌های اجتماعی را مثل آمپر اتومبیل شرح کرد که مسائل و معضلات جامعه را افتتاح و بازگو می‌کند و همیشه استفاده از این فضا را بد ندانسته و اشاره کرد: انتشار سریع این نوع خبر ها، ‌والدین را حساس می‌کند تا به هرکس اعتماد نکنند‌. آ

آ جامعه ضروری هست در این نوع مسائل همسو شده و همه بر علیه اشخاصی که مرتکب کودک‌آزاری یا زن ستیزی می‌شوند همسو باشند. این استاد دانشگاه در انتهاء با خورده گیری از عرضه و نشر معلومات و خبر ها بصورت خام در شبکه‌های اطلاع رسانی اهتمام کرد: نشر معلومات و خبر ها بصورت خام از سوی مراجع خبری آثار روانی بدی نیز در جامعه به وجود می‌آورد و ضروری هست در این‌باره اقدامات کارشناسی انجام شده و پس از ان اطلاع‌رسانی گردد.

مریم فلاحی

جام‌جم


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77348

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.