تاریخ ارسال : ۰۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۴۵ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

کوروش محور اپوزیسیون می‌شود؟

تاریخ مربوط به کوروش هخامنشی ۲ هزار و ۳۰۰ سال پس از وی نوشته شده است و مستشرقین غربی و پارسیان هند محور این تاریخ‌نگاری بودند.

به گزارش شلمچه نیوز،  به همین دلیل هر آنچه درباره کوروش گفته می‌شود، نظیر تاریخ تولد یا سخنان وی صرفاً یک احتمال است، اما کوروش خوب یا کوروش بد، کوروش پادشاه یا کوروش پیامبر برای ملت ایران محترم است. آنچه نگران‌کننده است اینکه سلطنت‌طلب‌ها و منافقین جایگاه ملی آن را تقلیل دهند و در بین جامعه مذهبی و مسلمان ایران نسبت به وی ذهنیت منفی ایجاد کنند. کوروش در دولت قبل هم جایگاه ویژه داشت و نشان می‌دهد نظام هم کوروش را محترم می‌شمارد، اما شعارهای تجمع‌کنندگان دیروز در پاسارگاد نشان‌ داده سالروز کوروش صرفاً بهانه‌ است و شعارهای نه غزه و نه لبنان به علاوه «آزادی اندیشه با ریش و پشم نمیشه» از خیابان‌های تهران به بیابان‌های مرودشت منتقل شده است. شاید کسانی به خاطر علقه به کوروش در آنجا حضور یافته بودند، اما سازمان مراسم دست ضدانقلاب و سلطنت‌طلب‌ها و معارضین بود.

گویی کوروش هم غرب‌گراست و سکولار و این تصویر و این معناددهی عده‌ای را به آنجا کشانده است.  در مراسم دیروز هیچ برنامه و آیینی در گرامیداشت کوروش برگزار نشد، به جز عده‌ای که به وی سجده کردند. شعاردهندگان صرفاً علیه نظام شعار دادند و باز به این مسیر رسیدند که «کوروش بهانه است، نظام نشانه است»، تقابل ملی‌گرایی و اسلام‌گرایی و بازخوانی نژادپرستی در ایران صرفاً محصول ۲۰۰ ساله مستشرقین و تاریخ‌نگاران غربی است. باستان‌گرایی در ایران مقارن با بهائیت و بابیت به وجود آمد، سپس خاندان پهلوی آن را محور انسجام ایران اعلام کردند و از آن بهره می‌برند، اما امام اثبات کرد هیچ چیز غیر از اسلام نمی‌تواند وجه مشترک و پیوند‌دهنده  اقوام ملت ایران باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28001

برچسب ها:
, ,


  • علی ۱۳۹۵-۰۸-۰۸ - ۲۲:۴۸ - پاسخ دادن

    برادرعزیزم مسول محترم شلمچه نیوز اگرمیخواهی تاریخی رانقد کنی بااطلاعات نقدکن چه اینکه نقد بدون اشرافیت کامل آن چیزی که اطلاع نداری نتیجه معکس میدهد بستان نگاری ازدوران بهائیت ملعن نگاشته یاتقویتنشده اگرشاه نامه شاعرحماسه سرای ایران عزیز رانگاه کنی می بینیددرآن تاریخ حتی قبل ازآن شروع شده نه درتاریخ فرقه دست ساخت غرب اگرعده ای معلول الحال شعارغربی هارامی دهند دنبال روی بهائیت هستند .

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.