تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«کوسه ها» سایکودرام هست/ ادای دین به سینما در فضایی اکسپرسیونیستی

احمد مرادی پور کارگردان نمایش «کوسه ها» در مورد بازخوردهایی که از اجرای این اثر نمایشی گرفته هست به خبرنگار مهر اظهار کرد: متاسفانه در طول هفته گذشته به سبب شرایطی که پیش آمد و فیلتر شدن فضای سایبری استقبال از کار راضی کننده نبود اما تا امروز بازخوردهای خوبی از زیادی از مخاطب های دریافت نموده ایم.

وی در مورد خصوصیات نمایش توضیح داد: «کوسه ها» نمایشی سایکودرام هست که بخش اعظم و کلیدی آن در مورد سینماست. نزدیک به ۷۰ درصد از دیالوگ های نمایش از دل تاریخ سینما بیرون آمده اند. در این نمایش سکانس هایی از فیلم های سرشناس سینما به صورت کامل به عکس کشیده می گردند و حتی مونولوگ هایی در نمایش وجود دارد که مربوط به فیلمی خاص هست.

این کارگردان در مورد طرح معضلات اجتماعی در نمایش عنوان نمود: عناصر سینمایی زیادی در این نمایش وجود دارد اما اگر معضلات اجتماعی هم در کار مطرح و بعضی تاویل های اجتماعی به ذهن مخاطب های متبادر می گردد، خودآگاه نبوده هست چون زیادتر تمرکز من در نگارش نمایشنامه روی مبحث سینما بوده هست.

وی در مورد داستان نمایش گفته بود: در «کوسه ها» مرز بین حقیقت و خیال از بین می رود. این نمایش در مورد ۲ فیلمنامه نویس هست که خودشان را در خانه ای حبس کرده اند تا فیلمنامه بنویسند اما هرچه به انتهاء نمایش نزدیک می شویم، متوجه خواهیم گردید که این ۲ مرد فیلمنامه نویس نیستند لکن بازیگرانی می باشند که آمده اند تا برای بازی در یک فیلم آزمایش بدهند و قرار هست در همین راستا قرص های توهم زایی بخورند و در یک مکان حبس گردند …

مرادی پور در مورد صحنه پردازی نمایش متذکر گردید: چون در این نمایش از نظر زمانی قطعیتی وجود ندارد و مشخص نیست ۲ بازیگر مردم نمایش چه مدت هست که در این اتاق خودشان را حبس کرده اند و علاوه بر این به سبب شرایط غیرطبیعی روایت داستان که هرچه جلوتر می ریم داستان ذهنی تر می گردد در همفکری که با طراح صحنه و تهیه کننده نمایش داشتیم، تصمیم گرفتیم صحنه فضای اکسپرسیونیستی شبیه به فیلم های اولیه اکسپرسیونیستی آلمانی نظیر آثار ویلهلم مورنائو داشته باشد و مخاطب از اوائل ورود به سالن نمایش در جریان چیزی که قرار هست با آن رو به رو گردد، قرار گیرد.

این کارگردان در انتهاء در مورد اسم بردن از گریس کلی بازیگر قدیمی سینمای هالیوود در نمایش گفته بود: علاقه شخصی که از کودکی به گریس کلی داشتم سبب شد او یکی از کاراکترهای نمایش گردد. گریس کلی کاراکتر خاصی داشته هست و رخدادهای زیادی در دوران زندگی اش رخ داده و علی رغم حضور کوتاهش در سینما فیلم های مهمی بازی کرده و ماندگار شده هست به همین جهت علاقه داشتم از او در نمایشی که در مورد سینما هست، سخن بزنم.

نمایش «کوسه ها» به کارگردانی احمد مرادی پور و تهیه کنندگی سجاد افشاریان از ۲۷ آذر تا ۲۲ دی روزانه بجز شنبه ها ساعت ۱۸ در تماشاخانه پالیز روی صحنه هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82706

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.