تاریخ ارسال : ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

گردشگری مهمترین مولفه اقتصادی کشور پس از پایان تحریم‌ها

شلمچه نیوز- جواد طالبی؛ گردشگری و صنایع وابسته اکنون رکن مهمی در توسعه اقتصاد ملی و متعاقبا اقتصاد محلی و بومی بوده و نقش مهمی را توسعه اشتغال، ارزآوری، احیای صنایع دستی و هنرهای سنتی، حفاظت از مواریث تمدنی و فرهنگی و معرفی یک کشور در عرصه های بین‌المللی ایفا می نمایند.

این صنعت میان بخشی اکنون با برخورداری از زیرساخت ‌ های عظیم ملی و بین‌المللی حجم زیادی از سرمایه گذاری‌های هلدینگ‌های بزرگ را به خود اختصاص داده و هر ساله در تلاش است تا میان گردشگران ورودی به هر کشور متناسب با توسعه سرمایه گذاری، تطبیق و تطابق منطقی بر پایه نظام عرضه و تقاضا ایجاد نماید. این نظام از یکسو بر پایه تبلیغات و نمایشگاه‌های جهانی و از سوی دیگر متناسب با شرایط کشورهای مختلف توسط مگاتورها و هلدینگ‌های مسافرتی در حال شکل گیری است.

کشور ما ایران نیز طی سال‌های گذشته بر پایه شناخت صحیح از بازارهای جهانی، برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدتی را در حوزه توسعه پایدار گردشگری آغاز کرده که امید می رود با تحقق این برنامه ها، به زودی نام ایران در فهرست کشورهای طلایی مسافرتی قرار گرفته و به رقیبی قابل اعتنا در بازارهای گردشگری جهان تبدیل شود. برجام و رفع تحریم‌ها به طور شاخص نقطه عطف توسعه گردشگری محسوب شده و شتاب فزاینده‌ای را به برنامه‌های گردشگری و برنامه ریزی توسعه این صنعت کلیدی ارایه خواهد داد.

در این میان کانون های مرتبط با صنعت گردشگری جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از هلدینگ‌های مهم با توجه به تجربیات ملی و بین‌المللی در دوران پس از تحریم، نقش مهمی را ایفا کرده و با حضور در عرصه‌های جهانی از طریق تسهیل در مشارکت بخش خصوصی در برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری بین‌المللی و ارایه سیمایی منطقی و واقعی از کشورمان از طریق نمایندگی‌های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج ار کشور (هماهنگ با رایزنان فرهنگی و گردشگری) هم پا و هم افزا با سیاست‌های کلان تشکیلات گردشگری کشور، می توان در این مهم به توفیقات مناسبی دست یافت.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27771

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.