تاریخ ارسال : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

گرمای بی سابقه در تهران

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود موج بارشی در روز پنجشنبه و از نوار غربی کشور خبر داد.

به گزارش شلمچه نیوز، احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز نیز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرزِ مرکزی و شرقی، ارتفاعات مرکزی زاگرس و بلندیها در استان کرمان همزمان با ظهور ابرهای همرفتی، گاهی پدیده رگبار باران و گاهی توأم با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی افزود: از فردا پنجشنبه یک موج بارشی از سمت نوار غربی وارد کشور شده و بتدریج بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج با شمالی شدن جریانات، سواحل دریای خزر را نیزدر بر می گیرد و سبب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد در این نواحی خواهد شد. دریای خزر از پنجشنبه شب و طی روز جمعه مواج خواهد بود. بنابراین روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه نیز استانهای واقع در نیمه شمالی کشور با شدت و ضعف تحت تاثیر بارندگی های بهاری ناشی از این سامانه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: استقرار هوای گرم در نیمه شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز امروز هم ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که دمای بیشینه تهران در روز گذشته به ۳۱ درجه رسید که جزو دماهای کم سابقه در ۵۰ سال گذشته در این روز بوده است. استان‌های گیلان و اردبیل امروز نیز وزش باد شدید را خواهند داشت و بتدریج از روز پنجشنبه تا شنبه در سواحل دریای خزر کاهش دما پیش بینی می شود. همچنین احتمال شکل گیری توده گرد وخاک بر روی عراق و نفوذ آن به سمت غرب و جنوب غرب کشور طی پنجشنبه و جمعه وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت، نیمه ابری بتدریج ابری و وزش باد در اواخر وقت بارش پراکنده با حداکثر و حداقل دمای ۳۱ و ۱۹ درجه سانتیگراد و در روز جمعه ۱۰ اردیبهشت، نیمه ابری در پاره‌ای نقاط ابری و رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۹ و ۱۷ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15637

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.