تاریخ ارسال : ۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

گزینه بعدی کرسی ریاست دانشگاه مازندران را چه کسی بر عهده می گیرد؟

با اعمال قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دانشگاه مازندران، لابی های گسترده ای برای جایگزینی ریاست دانشگاه مازندران دست به کار شد.

به گزارش شلمچه نیوز، بر اساس شنیده ها در دانشگاه مازندران و مسولان وزارت علوم با اعمال قانون منع بکارگیری بازنشستگان و پایه های لرزان مدیریت بازنشسته این دانشگاه تعدادی از اساتید و مسولین دانشگاه برای کرسی ریاست دانشگاه دست به لابی های گسترده زده و برای جایگزینی فردی مناسب، گمانه زنی ها به شدت افزایش یافته است.

پس از انعکاس نارضایتی گروه کثیری از استادان، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه در فضای اجتماعی و سامانه های مجازی از عملکرد رییس بازنشسته و تیم مدیریتی او، طبق تحلیل های میدانی، نام های احتمالی تصدی این مسولیت بیش از پیش شنیده می شود. از دکتر علی کریمی مله عضو گروه علوم سیاسی و دکتر کوروش نوذری معاون سابق مالی اداری دانشگاه به عنوان کاندیدای آشکار اصلاح طلبان و از دکتر علیرضا خصالی کاندیدای در سایه اصلاحاتی ها نام می برند.

همچنین شنیده ها از عزم جدی دکتر صالحی عمران معاون مالی اداری اکنون دانشگاه برای تصدی این کرسی حکایت دارد. نامبرده در تلاش هست تا توافق ضمنی با اصلاح طلبان و حتی اصولگرایان دانشگاه را برقرار سازد اگر چه استادان و کارکنان اصلاح طلب دانشگاه او را که فعلا معاون مالی و اداری رییس بازنشسته و فعلی دانشگاه است در نابسامانی مدیریتی موجود سهیم می دانند.

خبرهای جدی تر از وزارت علوم و دانشگاه مازندران حاکی از آن است که حداقل دو کاندیدای خارج از دانشگاه! از جمله دانشگاه تهران برای این تصدی انتخاب شده اند که صحت و سقم آن نیاز به بررسی بیشتر دارد.

امید است مسولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خصوصا مدیرکل حوزه وزارتی، مدیران استانی و نمایندگان این بار با تدبیر بیشتری نسبت به انتصاب رییس دانشگاه عمل نمایند تا این دانشگاه از بی ثباتی و سرخوردگی و تنش دور شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19840

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.