تاریخ ارسال : ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۳۴ دیدگاه‌ها برای گستاخ‌تر شدن فوتبالی‌های میلیاردی در سکوت و اهمال مسئولان؛ وزارت اندر خم پیدا کردن مدرک! بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

گستاخ‌تر شدن فوتبالی‌های میلیاردی در سکوت و اهمال مسئولان؛ وزارت اندر خم پیدا کردن مدرک!

شلمچه نیوز- شیوا نوروزی؛ شفاف‌سازی در لیگ برتر فوتبال وارد فاز جدیدی شده است و حراست وزارت ورزش از مدعیان وجود تخلفات در قراردادهای امضا شده خواسته تا مدارک خود را ارائه کنند. انتشار قرارداد مربیان و بازیکنان تیم‌های لیگ برتری اعتراضات زیادی را به همراه داشت تا جایی که حتی سرمربی کروات پرسپولیس تهدید به شکایت کرد. همانطور که انتظار می‌رفت دستمزدهای میلیاردی بازتاب گسترده‌ای نیز در جامعه داشت و مردم بازهم علیه حیف و میل کردن پول بیت‌المال موضع‌گیری کردند. انداختن وظیفه پیدا کردن متخلفان به گردن رسانه‌ها تازه‌ترین اقدام قابل تأمل وزارت ورزش است!
مشکوک بودن رقم قرارداد برخی از بازیکنان و همچنین تأخیر در شفاف‌سازی قراردادهای امضا شده در لیگ شانزدهم سبب شد تا اخبار ضد و نقیض زیادی منتشر شود. اگرچه شفاف‌سازی دیرهنگام قراردادها با هدف خاتمه دادن به شایعات و اتهامات انجام شد اما همین مسئله باعث شد تا حراست وزارت ورزش و جوانان به این موضوع واکنش نشان دهد. حراست وزارت ورزش از تمامی افرادی که ادعا می‌کنند مدارک جدیدی از تخلف در قراردادهای فوتبالی‌ها دارند خواسته مدارک موجود را ارائه کنند تا در صورتی که تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد، با متخلفان امر برخورد لازم صورت بگیرد.موافق شفاف‌سازی‌ام
رضا حسنی‌‌خو به‌رغم همه حواشی ایجاد شده در خصوص شفاف‌سازی قراردادهای فوتبالیست‌های شاغل در لیگ برتر از این موضوع حمایت کرده است. مدیرکل حراست وزارت ورزش در گفت‌وگو با فارس از سازمان لیگ خواسته تا در خصوص سایر قراردادها نیز شفاف‌سازی کند: «با هر نوع شفاف‌سازی موافقم، چراکه شفاف‌سازی با فساد مبارزه می‌کند اما باید رعایت امانت را هم کرد. یعنی در فصل گذشته برخی قراردادها را افشاگری کرده بودند که تعهد داده بودند آن را افشا نکنند. در هر صورت معتقدم که از اول باید بگویند که ما قراردادها را اعلام می‌کنیم. یک زمان هست که بخش خصوصی در فوتبال هزینه می‌کند و می‌خواهد پول بیشتری به بازیکن یا مربی بدهد که ما با آن کاری نداریم اما چون عمده فوتبال ما از بخش دولتی ارتزاق می‌کند افشا کردن قراردادها کار خوبی است. با ما تماس می‌گیرند که برخی قراردادها واقعی نیست اما در این مورد رسانه‌ها نقش اساسی را ایفا می‌کنند. اگر مدرکی هست باید به ما هم بدهند.»

مسائل شخصی!
برانکو ایوانکوویچ سرمربی ۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومانی پرسپولیس به عنوان یکی از مخالفان منتشر شدن رقم قراردادهای اهالی فوتبال حسابی عصبانی است. سرمربی سرخپوشان که پیش از این منتشرکنندگان را تهدید به شکایت کرده بود در کنفرانس خبری دیروزش نیز بر مواضعش پافشاری کرد: «این مسائل شخصی است و نمی‌دانم با اجازه چه مرجعی منتشر شده است. من دلیلی برای شرمساری یا ترس ندارم اما حتی همسرم هم نمی‌دانست قراردادم چقدر است. البته خوشبختانه او فارسی بلد نیست. به هر حال این کار کاملاً غیرحرفه‌ای بود و متأسفانه مدام با این اقدام‌ها برای افراد مشکل درست می‌کنند.»

فقط به فوتبالیست‌ها کار دارند
علی دایی نیز به جمع مخالفان انتشار رقم قرارداد اهالی فوتبال پیوست. سرمربی نفت تهران که قرارداد این فصلش یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان ارزش دارد از مسئولان خواست تا قراردادهای سنگین سایر مشاغل را نیز منتشر کنند: «افراد زیادی را می‌شناسم که روزها صدها میلیون تومان درآمد دارند ولی کسی به آنها کاری ندارد. از این طرف ورزشکاری که حداکثر ۱۰ سال می‌تواند بازی کند را مورد هجمه قرار می‌دهند. در این مملکت کسی با بقیه کاری ندارد. ما فقط به فوتبال گیر داده‌ایم، من متأسفم برای کسانی که این هجمه را ایجاد کردند.»

تأثیرات بد در جامعه
مجید جلالی، سرمربی ۷۵۰ میلیون تومانی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21740

برچسب ها:
, ,

Comments are closed.