تاریخ ارسال : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۱۷ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

گفته‌بودم اقتصاد را نجات می دهم!

حسن روحانی اظهار داشت: در قانون استثنا و نور چشمی وجود ندارد و برای داشتن قانون و حکومت قانون نباید هیچ فرد، نهاد و رسانه‌ای حاشیه امن داشته باشد.

به گزارش شلمچه نیوز، او که در مراسم رونمایی از منشور حقوق شهروندی سخن می‌گفت، در کنار این به  موضوع حقوق شهروندی اشاره کرد و تدوین منشور حقوق شهروندی را یکی از وعده‌های انتخاباتی و آرزوی دیرینه‌اش خواند. روحانی البته اشاره‌ای نیز به سایر وعده‌های انتخاباتی خود در سال آخر عمر دولتش داشت و از چرخیدن چرخ سانتریفیوژها(! و چرخ کارخانجات(!) گفت و تاکید کرد به وعده نجات اقتصاد کشور نیز عمل کرده است.

روحانی صبح دیروز با حضور در همایش «قانون اساسی و حقوق ملت» که به منظور رونمایی از منشور حقوق شهروندی در سالن اجلاس سران برگزار شد، رونمایی از منشور حقوق شهروندی را عمل به یکی از وعده‌های انتخاباتی‌اش دانست و گفت: امروز با رونمایی از منشور حقوق شهروندی هم به یکی از وعده‌های مهم به ملت ایران جامه عمل پوشانده می‌شود و هم به یکی از آرزوهای دیرینم می‌رسم.  وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در کشور قانون و حکومت قانون داشته باشیم، هیچ فرد و نهاد، حزب و رسانه‌ای نباید حاشیه امنی داشته باشد. در قانون استثنا نداریم. در قانون نورچشمی نداریم. در قانون فرد  وابسته به این جناح و آن جناح نداریم. می‌پذیرم و درست است که انقلاب اسلامی تمام نشده است، اگر تمام شده بود، امروز شرایط دیگری و شرایط بهتری را در همه قوای حاکم در این سرزمین می‌دیدیم.  رئیس‌جمهور ادامه داد: تا تبعیض هست، انقلاب تمام نشده است، تا فساد هست، انقلاب تمام نشده است، تا گردنکشی‌ها هست، انقلاب تمام نشده است، ما باید به روزی برسیم که شاهد حکومت عدل اسلام در سراسر سرزمین باشیم.  رئیس‌جمهور با بیان اینکه پای همه وعده‌هایم تا آخرین روز مسؤولیتم خواهم ایستاد، گفت: از آغاز، یکی از وعده‌هایم  تدوین منشور حقوق شهروندی بود. من راجع به حقوق جوانان و بانوان وعده دادم و پای این وعده‌ام ایستاده‌ام. من برای حقوق اقلیت‌های دینی، مذهبی و اقوام وعده دادم و پای وعده خود ایستاده‌ام. روحانی با تأکید بر اینکه من به مردم وعده دادم و گفتم اقتصاد ایران را نجات خواهم داد، گفت: امروز در آخرین سال دولت یازدهم خوشحالم که مردم ما هم شاهد تورم تک‌رقمی هستند و هم شاهد رشد اقتصادی ۶ ماه اول امسال در مقایسه با ۶ ماهه سال پیش آن هم با رشد ۴/۷ درصدی هستند. همچنین تابستان امسال نسبت به سال گذشته شاهد اشتغال خالص بیش از ۷۰۰ هزار نفر در کشور بودند.  به گزارش فارس، وی در ادامه گفت:  وعده من نجات اقتصاد کشور از سراشیبی سقوط بود. وعده من به مردم این بود که سانتریفیوژها می‌چرخند، کارخانه‌ها هم به حرکت خود ادامه خواهند داد.  رئیس‌جمهور در همین باره گفت: در ۸ ماه اول امسال بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ کارگاه که راکد بوده یا با ظرفیت عمل نمی‌کرده، کاملاً فعال شده، آن هم با تسهیلات بانکی بالای ۱۱ هزار میلیارد تومان. پس چرخ کارخانه‌ها به حرکت درآمده است. چرخ کارخانه‌های داخلی به حرکت درآمده است. چرخ کارخانه‌های مشترک ایران با کمپانی‌های خارجی هم به حرکت درآمده است.  وی افزود: سانتریفیوژها فقط IR1 آن فعال بود اما امروز ایران به IR8 که مدرن‌ترین سانتریفیوژ است دست یافته و این سانتریفیوژ امروز به حرکت درآمده است. فرمان شروع فعالیت پیشران هسته‌ای به عنوان یک حرکت بزرگ در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای نیز از طرف رئیس‌جمهور صادر شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34651

برچسب ها:
, , ,


  • مسعود ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ - ۱۰:۴۶ - پاسخ دادن

    این بنده خدا مثل اینکه کلا” بر بالای ابرهای سیر میکنه و اصلا” هم دوست نداره بیاد زیر ابرها یه نگاهی هم این پایین بندازه!!!!

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.