تاریخ ارسال : ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

گوش این مرد روی بازویش رشد کرد!

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، یک جراح پلاستیک در بیمارستانی در چین با موفقیت یک گوش جدید ساخته ‎شده از غضروف را بر روی بازوی بیماری که گوش راست خود را از دست‌ داده بود، رشد داد.بنا به این گزارش، بیمار سال گذشته بر اثر تصادف، گوش راست و شنوایی خود را از دست داد، اما اکنون بار دیگر هر دو را به دست می‌آورد.
در هنگام تصادف، گوش راست بیمار که سنش اعلام نشده است، به طور کامل از صورت وی کنده شده بود.وی در گفت‌وگو با شینهوا گفته بود که بعد از این حادثه همواره احساس می‌کرده ناقص شده است. اما به‌ تازگی پزشکی در بیمارستان شهر شیان، مرکز استان شاآن‌شی، با غضروف دنده‎های این بیمار گوش جدیدی برای او ساخته است.«گوا شوزونگ» که دست به این عمل جراحی ابتکاری زده است، همان کسی است که سال ۲۰۰۶ نخستین عملیات پیوند صورت را در چین اجرا کرد.
عمل جراحی در نظر گرفته ‌شده برای بیمار بدون گوش، شامل سه مرحله بود. در مرحله اول، دکتر گوا و همکارانش در زیر ساعد راست بیمار یک دستگاه ویژه بسط پوست تعبیه کردند.در مرحله دوم، آنها از غضروف دنده بیمار یک گوش جدید ساختند تا آن را در ساعد راست بیمار بکارند.و در نهایت در مرحله سوم پس از رشد کامل این گوش جدید رخ داد و گروه پزشکی این گوش را از بازوی بیمار جدا کرده و با استفاده از فن بازپیوندی عروق، به سر وی پیوند زدند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=29487

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.