تاریخ ارسال : ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«یارانه نقدی» افرادی که به دولت اطلاعات حساب بانکی ندهند قطع می گردد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پور ابراهیمی ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد حذف یارانه های نقدی اظهار کرد: دولت توان دارد تا حد امکان یارانه دهک های پر درآمد را حذف و رقم به دست آمده را صرف ایجاد اشتغال و رونق اکتساب و کار نماید.

او دنبال کرد: دولت اختیار دار نحوه ارزیابی و احراز بضاعت مالی اشخاص هست و البته افرادی که می اندیشند یارانه شان به ناحق قطع شده امکان اعتراض دارند.

تاج گردون ریاست کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ هم گفت: دولت اختیار عام و تام برای حذف یارانه بگیران دارد البته دولت اذن دارد امتحان بضاعت انجام دهد یعنی توان دارد دسترسی به درآمدها و گردش های مالی هر فرد داشته باشد، اگر فردی علاقه نداشته باشد دولت از حسابش باخبر گردد، از دریافت یارانه انصراف دهد، مدت اعلام این امر سه ماه بعد از تصویب این لایحه می باشد.

پورابراهیمی ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد حامل های انرژی اظهار کرد: دولت احتمال می داد که حدود ۱۷ هزار و چهارصد میلیارد تومان از محل فروش حامل های انرژی بدست آورد و این رقم را صرف اشتغال و بازار کار کند اما نکته هایی برای مخالفت با این طرح و احتمال وجود داشت به طور مثال هر گونه تغییر نرخ حامل های انرژی آثار تورمی در اقتصاد دارد و دیگر اینکه نرخ کالاهای بی رابطه با افزایش حامل های انرژی هم افزایش می یافتند.

او تصریح نمود: در نتیجه مخالفت های فوق با دولت، مجلس به هیچ گونه افزایش نرخ برای حامل های انرژی رای نداد در نتیجه نرخ حامل های انرژی در سال آینده مشابه سال کنونی می باشد.

تاج گردون اظهار کرد: بعد از آنکه حدس دولت برای ایجاد ۱۷ هزار و چهارصد میلیارد تومان پژوهشگر نشد مبلغ سه هزار میلیارد تومان از مراجع عمومی برایش تشریح کردیم و اذن دادیم تا دولت ۲۰ درصد از تامین اعتبارات عمرانی خودش را با عنوان کمک های فنی اعتباری لحاظ کند یعنی رقمی حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان که در مجموع ۱۴ هزار میلیارد تومان برای دولت تامین ارزش کردیم .در مجموع دولت برای سال آینده حدود ۵۹ هزار میلیارد تومان ارزش برای طرح های اشتغال و کارآفرینی در اختیار خواهد داشت.

پور ابراهیمی در مورد افزایش تعرفه عارضه ها خارج شدن از کشور اظهار کرد: برای سفرهای عتبات عالیات هیچ گونه افزایش اعمال نخواهد گردید و برای سایر سفرها هم همان افزایش ۲۲۰ هزار تومانی پا برجا می باشد.

تاج گردون اظهار کرد: وام ازدواج برای سال آینده ۱۵ میلیون تومان برای هر فرد هست که از شروع سال ۹۷ اجرایی خواهد گردید.

پورابراهیمی درمورد صندوق توسعه ملی اظهار کرد: رقم قسمت صندوق توسعه ملی از فروش نفت ۳۲ درصد دیده شده اما دولت همزمان با رعایت سقف ۳۲ درصد از مجموع منابعی که از محل فروش نفت در کشور حاصل می گردد برداشت هایی را هم حدود ۶ میلیارد دلار تشریح کرده که از این رقم ۴ میلیارد دلار تایید گردیده هست، ضمناً این برداشت ها به طور بلاعوض صورت می پذیرد.

تاج گردون ریاست کمیسیون تلفیق بودجه اظهار کرد: در مورد نظام تندرستی هم سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتباری که ذی ربط به هدفمندی که قرار هست در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد نگرانی وجود دارد اما در مورد باقی مراجع مالی چندان نگرانی وجود ندارد ضمناً تمامی تعرفه های نظام پزشکی و نظام مهندسی و انواع تعرفه های دیگر افزایش پیدا خواهد کرد البته نرخ دوا های وارداتی از این قائله جدا می باشند.

وی در مورد افزایش نرخ دلار در هفته های موخر اظهار کرد: این افزایش چندان به رشد بودجه دولت ذی ربط نیست.

پورابراهیمی اظهار کرد: دولت حق برداشت از درآمدهای متاثر از افزایش نرخ ارز در ماه های آتی را نخواهد داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84499

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.