تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک اقتصاددان: یارانه هشت هزار تومان زور دارد

هادی غلامحسینی در روزنامه جوان درج کرد: یک اقتصاددان از کاهش قدرت خرید یارانه ۴۵هزار تومانی سال ۸۹ به ۸هزار تومان در سال ۹۶ اطلاع داد و عنوان کرد: افزایش حامل های انرژی طبق لایحه بودجه سال ۹۷ حدود ۸درصد تورم را  در پی خواهد داشت و برخی مجال های شغلی نیز از بین خواهد رفت، حال این سوال مطرح می گردد که کدام مشاور اقتصادی دولت مدعی شده هست با افزایش قیمت حامل های انرژی منحصرا یک درصد تورم افزایش می یابد.   
 
حمله اقتصاددان ها با هر نوع گرایشی به بودجه ۹۷

در همین ارتباط یک اقتصاددان با اشاره به اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی موجب از بین رفتن شغل های موجود می گردد، عنوان کرد: افزایش ۵۰درصدی قیمت سوخت تورم را دست کم ۸درصد افزایش خواهد داد، حال من نمی دانم مشاور اقتصادی دولت چه کسی هست که می گوید با افزایش قیمت حامل های انرژی منحصرا یک درصد تورم ایجاد می گردد.
 
شعارهای بودجه ای روحانی پژوهشگر نمی شود

ابوالقاسم حکیمی پور، اقتصاددان در عنوان کرد وگو با تسنیم، در مورد بودجه ۹۷ و پیشنهادات دولت عنوان کرد: بودجه سال ۹۷ انقباضی هست.   اولین توجه این هست که ببینیم بودجه نفتی به کدام بخش ها تخصیص داده می گردد، آیا کاهش فقر و برطرف بیکاری با این درآمدهای نفتی پژوهشگر می گردد.
    
بودجه صنایعی که قرار هست اشتغالزایی کند، کجاست؟

   حکیمی پور بیان داشت: در بخش صنعت رویت می کنیم که ۶۵ درصد صنایع کوچک و متوسط کمتر از ۳۰درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کنند، برای بخش صنایعی که می تواند بیکاری را از بین ببرد نیز بودجه ای تخصیص داده نشده هست.
    
مشاور اقتصادی دولت کیست؟

این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: واقعاً نمی دانم مشاور دولت چه کسی هست که رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان می کند با افزایش ۵۰درصدی سوخت تنها یک درصد تورم ایجاد می گردد.
    
قدرت خرید یارانه نقدی به ۸هزار تومان رسیده است

  44 
   
طبقه متوسط در کشور در حال از بین رفتن است

 
   
آقای نوبخت و نیلی جواب دهند

حکیمی پور عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۲۹۳ طرح در بودجه ۹۷ آمده هست که کلاً برای آنان رقم ناچیز ۲۰میلیارد تومان موردنظر داشته شده هست. 
    
نمایندگان پیشاپیش نمک گیر شده اند

   وی با تأکید بر اینکه بودجه ۹۷بودجه ریزی عملیاتی نیست، اضافه کرد: این بودجه نتیجه بده بستان هاست. 
 
آثار سوء بودجه ۹۷ با نور کم سوی شمع هم قابل دیدن است

..  .. ..  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80843

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.