تاریخ ارسال : ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک اقدام جهادی از دکترهای آینده گلستان/ استقبال مردم از کار قشنگ دانشجویان بسیجی

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ایستگاه سلامتی صلواتی توسط بسیج دانشجویی با همکاری انجمن علمی دانشجویان تکنولوژی جراحی دانشگاه گلستان از روز اربعین تاکنون برگزارشده است. خبرنگار خبرگزاری دانشجو به گفتگو با جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این خصوص پرداخت.

 

سقایی جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در مورد این طرح گفت: این ایستگاه سلامت صلواتی از روز اربعین با همکاری بسیج دانشجویی و انجمن علمی اتاق عمل دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزارشده است. با توجه به اینکه در حال حاضر خطرناک‌ترین بیماری‌ها در کشور ما شامل بیماری‌های غیرمسری قند خون و فشارخون می‌شود؛ ما در این ایستگاه سلامتی، قند خون و فشارخون مراجعین را اندازه‌گیری می‌کنیم.

 

وی افزود: ما این کار را برای سلامت مردم و اینکه افرادی که مشکل داشتند را وضعیت سلامت آنها را پیگیری کنیم و به آنها کمک کنیم که برای حل مشکل سلامتی‌شان اقدام کنند.

 

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در مورد استقبال مردم از این طرح گفت: استقبال مردم از این کار خیلی خوب بوده است. وقتی قند خون و فشارخون نزدیک به ۴۰۰ نفر را اندازه گرفتیم؛ عملاً امکانات لازم برای اندازه‌گیری قند خونمان تمام شد و دیگر نتوانستیم قند خون مراجعین را اندازه‌گیری کنیم. البته ناگفته نماند دلیل این کمبود امکانات؛ میزان درخواست خودمان بوده است. امکانات درخواستی ما برای این موضوع به نسبت استقبالی که از این طرح شد؛ کم بود که البته ما مجدداً درخواست امکانات بیشتر را از دانشگاه ارسال کردیم. رئیس دانشکده خودمان و چند نفر از اساتیدمان به این ایستگاه سر زدند و ما به آنها هم خدمات‌رسانی کردیم.

 

سقایی گفت: این طرح تاکنون بازخوردهای خوبی داشت و حتی ما ترغیب شدیم که این کار را با انجمن‌های علمی دیگر انجام دهیم و با آنها همکاری داشته باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31458

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.