تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک تابلو تمام سهم میاندورودِ مازندران از صنعت خودروسازی!

صنعت خودروی هر کشوری، به دلیل ارزش و جایگاه ویژه آن در شبکه تولید ، یکی از شاخص های توسعه یافتگی تلقی می شود. در ایران نیز صنعت خودروسازی بحق، صنعتی مهم و کلیدی به شمار می آید، چنان که یکی از مولدهای اشتغال سالم، صنعت خودروسازی و قطعه سازی است.

براساس برنامه های موجود وظیفه دولت، حمایت از صنعت است که صنعت خودروسازی و قطعه سازی نیز به عنوان یک اولویت باید مورد توجه قرار بگیرد چرا که این مهم در مازندران علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار، به توسعه اقتصادی استان و توسعه بیش از پیش سطح فرهنگی و اجتماعی آن منجر می شود.

 

به گزارش شلمچه نیوز، اشاره به این موضوع مرتبط با انتظاری است که در ابتدای این گزارش از آن یاد شده است اما با یادآوری این موضوع که ۶ سال پیش معاون اول دولت نهم و دهم کلنگ احداث شرکت خودرو سازی سایپا شمال را با هیاهو و جنجال بسیار زیاد رسانه ای بر زمین زد ؛ صدایی که نتیجه اش تصرّف بیش از ۷۰هکتار زمین از سوی افراد حقیقی و حقوقی و حتی دولتی بوده است!

 

برپایه این گزارش مهندس رسول خلیلی نماینده میاندورود در شورای اسلامی مازندران در گفتگویی اختصاصی با بیان مطلب فوق اظهارداشت: پروژه مذکور همزمان با پروژه خودروسازی بابل آغاز و در حال حاضر اندر خم یک کوچه مانده و از آن همه هیاهو تنها یک تابلو و تصرف ملک مذکور باقی مانده است.

 

وی افزود: البته حلاوت اجرای این پروژه شایان اقتصادی برای مردم میاندورود در صرف همان میوه و شیرینی مراسم تبلیغاتی اش بود و نکته قابل تأمل بلاتکلیفی وضعیت مالکیت اراضی مد نظر ساخت این شرکت خودروسازی بوده که تا به امروز موضوعی لاینفک شده است.

 

مهندس خلیلی در تکمیل توضیحات خود اظهار داشت: پیش از اجرای این طرح اقتصادی در دولت نهم لااقل این دلخوشی برای مردم و مسئولین این منطقه وجود داشت که این اراضی ناب و دست نخورده در دورترین حوزه استحفاضی میاندورود ، لااقل امید به فردا بهتر اقتصاد منطقه را می تواند به همراه داشته باشد اما در حال حاضر مسئولین در سکوتی معنادار تنها نظاره گر بلاتکلیفی این پروژه هستند و اینگونه تصور می شود تنها هدف محصور کردن و نصب تابلو و تبدیل کردن این منطقه از میاندورود به گوشت قربانی در افکار مسئولین متبادر بود.

این گزارش حاکیست، مهندس خلیلی در این گفتگو خاطر نشان کرد: بنده به عنوان نماینده میاندورود در شورای اسلامی استان خواستار رسیدگی و پاسخگویی از سوی مسئولین شهرستانی واستانی و حتی نمایندگان بوده ام که نسبت به شفاف سازی وضعیت این طرح اقدام لازم را انجام دهند اما متأسفانه نمایندگان مجلس تنها در هنگام تبلیغات انتخابات و کسب رأی مردم، به دنبال حل مشکلات این منطقه می روند و بی توجهی آنها به چنین صنعت مهمی، علیرغم توانمندی در رفع آن در میاندورود، هیچگونه قابل توجیه نیست.

 

مهندس خلیلی در پایان یادآور کرد: اگر مسئولین دولت در مازندران و حتی نمایندگان مجلس در این منطقه و سایر افراد ذیربط توانایی اجرای این طرح بزرگ اقتصادی را که می تواند به شکوفایی اقتصادی منطقه و اشتغال به کار جوانان تحولی شگرف منجر شود، توانایی انجام پروژه احداث شرکت خودروسازی میاندورود را ندارند بهتر است در اسرع وقت نسبت به برگرداندن شرایط مالکیت اراضی این منطقه به حالت قبلی اقدام و لااقل جلوی بسیاری از سوء استفاده گری ها گرفته شود.

 

شایان ذکر است در حال حاضر دولت زیر ۲۰ درصد سهام مستقیم و غیرمستقیم در ایران خودرو و ۳۶/۷درصد نیز در سایپا سهم دارد هرچند این میزان، سهم چشمگیری به‌نظر نمی‌رسد؛ اما در عمل شاهد هستیم که تاثیر بسیار زیادی در اداره امور خودروسازان داشته است   و در موضوع مذکور نیز انتظار می رود دولت در مازندران نقش حمایتی خود را از احداث این شرکت خودروسازی که سهم بسزایی در توسعه اقتصادی و اشتغال منطقه دارد، به خوبی ایفا نماید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77439

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.