تاریخ ارسال : ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک خیر جوان بابلی به آرزویش رسید

کلنگ عملیات اجرایی دبیرستان مرحوم سید صالح مقیمی بر زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار شلمچه نیوز(زهرا مرادی) از بابل، میرمقیم مقیمی، جوان خیری که پدرش را در کودکی از دست داده و در حال حاضر عضو شورای عالی استان های کشور است، ساخت این مدرسه را به نیت پدر مرحومش در زمینی به مساحت ۴۴۰ مترمربع با چهار کلاس درس آغاز کرد.

کلنگ عملیات اجرایی دبیرستان مرحوم سید صالح مقیمی با حضور حجت‌الاسلام دکتر تقی پور امام جمعه بخش گتاب، عباسپور فرماندار ویژه، احمدی رییس آموزش و پرورش بابل و دیگرمسئولان محلی در روستای درزیکلای نصیرایی بابل به زمین زده شد.

index

وی در مراسم آغاز ساخت این مدرسه گفت: امروز یکی از آرزوهای بزرگم برآورده شده است که توانستم به نیت مرحوم پدرم که در سن ۲۷ سالگی دار فانی را وداع گفت، یک کار خیر انجام دهم.

او افزود: از سوی دیگر بسیار علاقه مند بودم برای فرزندان روستای درزیکلای نصیرائی که آینده سازان کشورمان هستند، قدم مثبتی برداشته باشم.

مقیمی در ادامه تصریح کرد: مردم هشت روستا از قطع مکرر آب آشامیدنی رنج میبرند و در ادامه از پیگیری های امام جمعه بخش گتاب برای رفع این معضل تقدیر و تشکر کردند.

فرماندار بابل نیز در این مراسم گفت: مایه افتخار است که یک خیر جوان در اقدامی خداپسندانه هم نام نیک پدر را زنده کرده زیرا کارهای خیر باعث جاودانه شدن انسان میشود و هم برای فرهنگ و آموزش این دیار قدم مثبتی برداشته است.

محمد تقی عباسپور افزود: اساس انقلاب ما با مشارکت مردم شکل گرفته است و خوشبختانه این مردم در هر بخشی که ورود یافته اند زمینه خیر و برکت را فراهم کرده اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل نیز در این مراسم گفت: امروز جهان به این باور رسیده است که بزرگ ترین سرمایه یک کشور دانایی است و کشوری قدرتمندتر است که داناتر باشد.

همت احمدی افزود: در احداث مدارس در شهرستان بابل به طور قطع براساس مطالعه آمایشی سرزمینی عمل خواهد شد و اگر در یک روستا یا منطقه ای ضرورت احداث یک مدرسه نباشد به طور قطع این کار انجام نخواهد شد.

وی گفت: در این روستا به علت تراکم دانش آموزان نیاز مبرم به احداث مدرسه داشته ایم که با ورود خیر جوان میر مقیم مقیمی انشاالله با کمک خیرین مدرسه ساز این مشکل حل خواهد شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23838

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.