تاریخ ارسال : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک درصد خدمات الکترونیکی در روستاهای کرمان وجود ندارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، محمد مهدی زاهدی  شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری استان کرمان که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری معلومات در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان اظهار داشت: در بند ۲ماده ۶۷ برنامه ششم به صراحت آمده  سرمایه گذاری در راستای تجهیز و خدمات الکترونیکی در منطقه های محروم و روستایی صورت گیرد و وزارت ارتباطات لازم هست در این زمینه سرمایه گذاری انجام دهد.

وی اضافه کرد: در بخش دیگری از این قانون آمده دست کم چهار خدمت کلیدی الکترونیکی دولت یعنی تندرستی، تعلیم، کشاورزی، بانکی در ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار امکان پذیر باشد.

زاهدی اظهار داشت: متاسفانه در استان کرمان اگر حقیقی بینانه کاوش کنیم  یک درصد خدماتی که در این قانون آمده وجود ندارد  و از شما در خواست داریم بند ۴۷ برنامه ششم و  ماده ۶۹  که تاکید برهوشمندسازی مدرسه ها از طریق وزارت ارتباطات دارد لازم هست با اولویت در سطح استان کرمان اجرایی گردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اهتمام کرد: فرزند ما نباید به سبب اینکه در روستا زندگانی می کند به اینترنت دسترسی نداشته باشد و نتواند از وسایل مساعدت تعلیمی استفاده کند.

وی اظهار کرد: در راستای پست بانک در شهرستان های راور و کرمان مشکل داریم و دستگاه ای تی ام در این منطقه های نیست و درخواست داریم در این زمینه بخشی اختصاصیی برای استان موردنظر داشته گردد.

ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نه تنها در روستاها لکن در شهر کرمان ما در راستای تلفن ثابت مشکل داریم.

..

وی اهتمام کرد: از شما در خواست داریم ۳۷ نفر از کارکنان مخابرات استان کرمان دچار مشکل می باشند، فرمان دهید مشکلات این اشخاص رفع گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79909

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.