تاریخ ارسال : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک دستگاه و هزار رئیس؛ این اداره صاحب دارد!

 

عدم تعادل در عرضه و تقاضای بازار کار به ویژه در سال‌های اخیر موجب شده تا در کنار تلاش برای ایجاد موقعیت کاری بی عدالتی در جذب نیرو نیز به یکی از دغدغه‌های متقاضیان تبدیل شود؛ یکی از مصادیق بی‌عدالتی در جامعه ما، بی‌عدالتی در جذب نیروی کار است. امری که درد ناشی از آن سال‌هاست که پیکر اجتماع ما را رنجور و افسرده ساخته است و علی‌رغم اینکه این درد به طرق مختلف انعکاس می‌یابد و راه حل آن نیز ارائه می‌شود. معذلک هیچ‌یک از مسئولین مربوطه به این مسئله توجه جدی نمی‌کند.

 

به گزارش شلمچه نیوز، در مطلبی وارده به این رسانه آمده است: مدیریت در سطوح مختلف اداری و ستادی کشورمان تنها در قاطعیت مدیران خلاصه نمی شود ؛ یک مدیر که مدعی توانمندی دستگاه متبوعش است باید بتواند از ظرفیت های موجود بالاترین بهره وری را برای خدمت در حوزه استحفاظی و البته ارتقاء جایگاه کارکنان استفاده کند اما متأسفانه در برخی از ادارات و دستگاههای اجرایی مازندران، مدیران ما تنها صدای مدیریت از خود سر می دهند و سوء مدیریت در پستوی عملکرد آنها پرواضح مشاهده می شود.

 

گزارشات میدانی ما نشان می دهد در یکی از دستگاههای خدماتی استان ، استخدامات پشت پرده عوامل تبلیغاتی مدیران پرمدعا، به چالشی بزرگ برای پرسنل آن دستگاه تبدیل شده است ؛ البته که متأسفانه روش تملق گرایی و ساختن توهمات خود ساخته ابراز جدیدی بسیاری از افرادی شده که گرداگرد مدیران حضور دارند و تحت عناوین بقال و عکاس و خبرنگار ( که البته خبرنگار شخصی مدیران) ، منافع آنها از تملق و چاپلوسی به روش های مختلف تأمین می شود و ما حساب آنها را از فعالان شریف رسانه ای جدا و انحصاری می دانیم.

 

و اما در سوی مقابل جوانانی هم در همین مازندران هستند که روزنامه می خرند ، صفحات نیازمندی ها را ورق می زنند؛ دور چند آگهی خط کشیده و  به هر کدام که زنگ میزنند شرایط خاص خود را دارنند. آنها سرخورده و  باخود می اندیشند که سالها تلاش برای درس خواندن و رسیدن به مدارج بالای علمی حرکت بی فایده بوده است. اما وضعیت اشتغال آنقدر هم بد نیست کسانی که حتی سواد ابتدایی هم ندارند، اما با رابطه استخدام دولت و مدیرانی هستند که مصداقی از آن به رشته تحریر درآمد!

نکته قابل تأمل اینکه این افراد نیامده ، برای مسئولین واحدهای این دستگاهها نیز تعیین تکلیف و نقش مدیر سایه را در آن حوزه ها ایفا می کنند که این موضوع ناتوانی محض مسئولانی را به همراه دارد که مدعی اصلاحات در ساختار مهمترین حوزه سازمانی خود هستند ؛ آنها افرادی هستند که خود در نهایت تخلف مدیران بالادستی به صورت غیرقانونی بر مسند مسئولیت گمارده شده و نوعاً برای مردم ، مدیری تحمیلی به شمار می روند.

 

این مدیران کسانی هستند که مدیریت آنها بر مبنای کنترل از راه دور است و حتی از فعالیت در نهادهای اجرایی و عملیاتی اطلاعی ندارند.

 

منطق ماجرا گویای این موضوع است که دستگاههای دولتی و نیمه دولتی برای ساختن نیروهای کارآمد سالها هزینه پرداخت کرده و بسیاری از مدیرانی که مسئولیت های سطوح مختلف اداری را بر عهده گرفته اند روزی در مقام کارمند ایفای وظیفه کرده اند حال چگونه است که ما این ظرفیت را نادیده و کسانی را به استخدام دستگاه خود در می آوریم که نه تنها در محل کار حضور میدانی ندارند بلکه در نقش مادر شوهر ظاهر و حتی ابتدایی ترین آداب ظاهری فعالیت در نهادهای اداری را هم نمی دانند.

 

با نگاهی به این روند می توان این برداشت را داشت که وقتی انتصاب بسیاری از مدیران زیرمجموعه نهادهای مردمی با رانت و رابطه بازی صورت می گیرد نباید از اینگونه استخدامات تحمیلی نیز تعجب کرد ؛ متأسفانه مردم شهرهای مازندران باید ۳۰ سال هزینه کار نکرده ی آنها را در نهادهای اجرایی بپردازند و این افراد تنها به ریش من و شما می خندند.

 

این گزارش خاطر نشان می سازد با وجود برگزاری آزمون های استخدامی که طبق قانون مدیریت خدمات کشور از الزامات استخدام های نهاد های دولتی و حتی نیمه دولتی است باز هم در بین متقاضیان و حتی پذیرفته شدگان این آزمون ها اعتماد کافی نسبت به جذب نیروها با توجه به محدودیت ظرفیت ها در صحت کامل وجود نداشته و تجربه سال های قبل تر آن ها را دچار تردید می کند که آیا آزمون ها فرمالیته بوده و اغلب نیروهایی که درنهایت جذب می شوند اصلا در آزمون شرکت نکرده و یا اگر هم پذیرفته شده اند مراحلی بعدی را خارج از قواعد قانونی و تنها به واسطه سلیقه مدیران علی الخصوص روسأی شهری پشت سر می گذارند که نقش اعضای شوراها نیز در این فرآیند سوء بی بدیل است و جوانان شایسته و تحصیلکرده باید قربانی افراد دلخواه آقایان شوند…


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73416

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.