تاریخ ارسال : ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۴:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

یک رای جنجالی به نفع توافق

«ضمن بررسی تمامی جوانب موضوع و اطلاعات مربوطه به این نتیجه رسیدم که بهترین کار ممکن، حمایت از توافق ایران و چند سال دور نگه داشتن این کشور از تبدیل شدن به یک کشور هسته ای است.»

به گزارش شلمچه نیوز، پایگاه اینترنتی شبکه “سی ان ان” (CNN) از پیوستن خانم “دبی واسرمن شولتز” رئیس کمیته ملی دموکرات‌ های آمریکا به صف موافقان توافق خبر داد.

 

 

“کالین پاول” وزیر سابق امور خارجه آمریکا نیز روز یکشنبه حمایت خود از توافق هسته ای را اعلام کرده و در مصاحبه با شبکه “ان بی سی” در رابطه با توافق هسته ای گفته است که این “توافقی خوب” است. اوباما روز یکشنبه از آقای “پاول” به خاطر حمایت وی از توافق هسته ای، تشکر کرده و در توییتر خود نوشته است: «از اینکه تجربه و تخصصت را پشتوانه این طرح مهم برای کشورمان قرار دادی، تشکر می کنم.»

در این گزارش آمده است: «”دبی واسرمن شولتز” رئیس حزب دموکرات و نماینده ایالت فلوریدا، روز یکشنبه اعلام کرد که به نفع توافق هسته ای پرزیدنت اوباما با ایران، رای خواهد داد.

“واسرمن شولتز” که اولین نماینده زن یهودی ایالت فلوریدا در کنگره است، در مصاحبه با سی ان ان گفت: “ضمن بررسی تمامی جوانب موضوع و همه اطلاعات مربوطه به این نتیجه رسیدم که بهترین کار ممکن، حمایت از توافق ایران و چند سال دور نگه داشتن این کشور از تبدیل شدن به یک کشور هسته ای است.”»

نماینده یهودی کنگره آمریکا در حالی که طبق گزارش “سی ان ان” تلاش می کند از جاری شدن اشک خود جلوگیری کند، می گوید: «من امروز بیانیه ای در این رابطه منتشر کردم که در مورد احساساتم به عنوان یک یهودی در آن نوشته ام و اینکه توافق هسته ای برای من به عنوان یک مادر یهودی چقدر اهمیت دارد. هیچ چیز برای من به عنوان یک یهودی مانند حفظ موجودیت اسرائیل مهم نیست.»

Flash version 9,0 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

بر اساس گزارش “سی ان ان” خانم “واسرمن شولتز” در طول دو سال گذشته بیش از ۲۰ بار در اتاق وضعیت کاخ سفید (Situation Room) جهت اطلاع از جوانب توافق هسته ای حضور یافته است.

 

گفتنی است چندی پیش، مخالفت خانم “شولتز” با تصویب قطعنامه ای در حمایت از اوباما و توافق هسته ای در “کمیته ملی دموکرات ها” (DNC) خبر ساز شده بود.

 

 

پایگاه خبری “هیل” (Hill) در این رابطه نوشت: «خانم “دبی واسرمن شولتز” رئیس کمیته ملی دموکرات‌ ها از تصویب قطعنامه ای در جلسه تابستانی این کمیته برای قدردانی از پرزیدنت اوباما و حمایت از توافق هسته ای او با ایران، جلوگیری کرد.»

 

 

پایگاه “آلن وست” نماینده سابق کنگره آمریکا، نیز با انتشار گزارشی این موضوع را برای اوباما خجالت آور و شرم آمیز توصیف کرد. شبکه “سی ان ان” نیز طی برنامه ای به عدم تصویب قطعنامه حمایت از توافق هسته ای در “کمیته ملی دموکرات ها” به علت رد آن توسط خانم “واسرمن شولتز” پرداخته و آن را برای دولت اوباما “خجالت آور” عنوان کرده بود.

 

 

 

Flash version 9,0 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

 

 

 

مجری شبکه “سی ان ان”، این اقدام رئیس کمیته ملی دموکرات ها را برای اوباما تا حدی خجالت آور خوانده اما میهمان برنامه آن را “خجالتی بزرگ برای رئیس جمهور” عنوان می کند.

 

 

 

جام نیوز

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=61

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.